Muhabbit

Türkiye’nin Metaverse Ortamındaki İlk Bilgi Yarışması Sivas’ta Gerçekleşti!

Türkiye’nin kripto paralara karşı tavrı belirsiz olsada, metaverse konusunda sınırlarını aşmaya devam ediyor.

Metaverse

Metaverse

Türkiye’nin kripto paralara karşı tavrı belirsiz olsa da, metaverse konusunda sınırlarını aşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’nin metaverse ortamında “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu ilk bilgi yarışması Sivas’ta gerçekleşti. Yarışmaya mesleki teknik anadolu liselerinden toplamda 10 öğrenci katılım sağladı. Yarışmacılar, 3 boyutlu gözlükleriyle soruları cevaplamak için kıyasıya mücadele verdiler.

Yarışmayı izleyen seyirciler ise öğrencilerin sanal ortamdaki kıyasıya yarışmasını, projeksiyonla yansıtılan görüntü üzerinden takip ettiler. Kıyasıya geçen bu yarışmanın birincisi Sivas MTAL öğrencilerinden Çınar Arda Özlü, ikincisi Atatürk MTAL öğrencisi Mehmet Can Kümbetlioğlu, üçüncüsü ise Sivas Bilişim Teknolojileri MTAL öğrencisi Mustafa Reşber oldu. Yarışmada dereceye giren öğrenciler, sanal gerçeklik gözlüklerinin sahibi olurken, katılım sağlayan diğer öğrenciler için ise teselli hediyeleri verildi.

Metaverse Gelecekte Hayatımızın Her Alanında Olacak!

Yarışmada öğrencilere metaverse ile ilgili birçok bilgilendirme yapılırken, gelecekteki iş kollarında metaverse’ün ön sıralarda olma ihtimali de vurgulandı.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recai Gülez açıklamalarında şunları ifade etti:

Bilgi üretmek dünyadaki en değerli şeylerden biridir. Üretmiş olduğunuz bilgileri sattığınızda ise katma değeri yüksek olacaktır. Metaverse gelecekte hayatımızın her alanında olacak. Geleceğin teknolojisi olarak bilinen metaverse, çoğu kişi tarafından büyük bir merak konusu. Bu projeyle öğrencilerimizin ilgisini bu alana çekeceğimizi düşünüyorum.

Recai Gülez

Yarışmada derece alan öğrencilerden Mustafa Reşber ise şunları ifade etti:

Metaverse ortamındaki bu yarışmayı Sivas’ımıza kazandıran tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yarışmada olmaktan büyük gurur duyuyorum. Geleceğin teknoloji dünyasında, metaverse sadece yarışmalarda değil sosyal hayatımızda da var olacak.

Biz de Muhabbit ekibi olarak gençlerimizle gurur duyduğumuzu belirtiyor ve gençlerimizle ilgili bu tarz haberlerin devamının gelmesini bekliyoruz.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız. Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version