BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Twitter Darbesinin Sebebi Belli Oldu!

Sosyal medya platformu Twitter üzerindeki scam tweetlerin sebebi belli oldu.

Yayın:

-

coinbase gemini hack

Sosyal medya platformu Twitter üzerindeki scam tweetlerin sebebi belli oldu.

Kripto para dünyasından birçok ünlü ismin ve kripto para borsasının hedef olduğu zincirleme siber saldırının sebebi olarak Twitter çalışanının olduğu iddia ediliyor. İddialara göre Binance, Coinbase, Elon Musk ve hatta Bill Gates gibi isimlerin resmi Twitter hesaplarının ele geçirilmesi, kullanıcı yönetimi panellerine erişimi olan bir Twitter çalışanının hacklenmesinden dolayı gerçekleşti.

Birçok kaynakta geçen ancak onaylanmayan iddiaya göre, çalışanın kendi bilgisayarının siber saldırıya uğraması sonucu Twitter’daki izinleri de siber suçlunun eline geçti. Siber suçlu da bunu kripto para dünyasının ünlü isimlerinin hesaplarını ele geçirmek için kullandı.

Ele geçirilen isimlere her dakika yenisi ekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın başkanlık savaşındaki rakibi Joe Biden, Kanye West gibi isimlerin yanı sıra Amazon, Cointelegraph, Apple gibi birçok şirketin daha scam tweet kurbanı olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Warren Buffett da siber suçluların kurbanı oldu. Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Barrack Obama da siber suçlulardan nasibini aldı.

Bununla birlikte giveaway scam’ine yollanan Bitcoin miktarı katlanarak artıyor. Binlerce dolar şu anda scammer’ların hesabında! Üzücü olan ise yollanan Bitcoin’lerin siber suçlular tarafından çekilmeye başladığı.

Gelişmeler geldikçe, haber güncellenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

BtcTurk De XRP SPARK Token Dağıtımını Destekleyecek!

Yayın:

-

btcturk

Cüzdanında XRP olan yatırımcıya dağıtılacak olan SPARK Token Airdrop’unu destekleyen kripto para borsalarına, Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk de katılıyor.

Ünlü borsanın sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 12 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek olan XRP SPARK Token Airdrop’unu destekleyecekleri yer alıyordu.

Henüz ayrıntılı bir açıklama yapmamış olan borsa, yakın zamanda detayları paylaşacağını ekledi.

Kasım ayının başında elinde XRP tutan yatırımcılara, Flare Network’ün token’ı SPARK’ın 1:1 oranında dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Ardından Bitstamp ve Crypto.com başta olmak üzere kripto para borsaları teker teker söz konusu airdrop’u destekleyeceğini açıklamıştı. Binance gibi küresel bir kripto para borsasının da dahil olduğu airdrop desteğinde son ayak ise Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk oldu.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri
Daha fazla kripto para borsalarından haberler için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

SON DAKİKA

BitMEX Yeni CEO’sunu Açıkladı!

BitMEX tarafından yapılan açıklamada 100x Group’un yeni CEO’sunun Alexander Höptner olduğu duyuruldu. Arthur Hayes’in ayrılışının ardından gecici CEO da görevi Höptner’e devredecek.

Yayın:

-

Coinbase

Kripto türev borsası BitMEX, yeni CEO’sunu duyurdu.

BitMEX tarafından yapılan açıklamada 100x Group’un yeni CEO’sunun Alexander Höptner olduğu duyuruldu. Arthur Hayes’in ayrılışının ardından gecici CEO da görevi Höptner’e devredecek.

Höptner’in BitMEX platformunun stratejik yatırımlarına, inovasyonlarına ve dijital finans servis hizmetlerine liderlik edeceğini belirtti.

Höptner’in direkt olarak 10x Group Başkanı Dr. David Wong’a rapor vereceğinin de altı çiziliyor.

Stuttgart Borsası CEO’suydu

BitMEX tarafından yapılan açıklamada Höptner’in Stuttgart Borsası’nda 2018’den beri CEO’luk görevi yürüttüğü açıklandı. Geçmişte Deutsche Börse ve Frankfurt Stock Exchange’de üstü düzey pozisyonlarda görev yaptığı belirtilen Höptner’in, dijital varlık noktasında atılan önemli adımların lideri olduğunun altı çiziliyor.

Deutsche Börse’de 15 yılın ardından 2016 yılında kripto para “start up”ı için görevinden ayrılan Höptner, uzun yıllar sektöre hizmet vermiş bir yönetici olarak öne çıkmakta.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.