Muhabbit

Twitter Saldırısının Faili Florida’da Tutuklandı!

Twitter saldırısının faili Florida’da yaşayan 17 yaşındaki bir gençmiş!

twitter

Yetkililer henüz yetişkin olmayan 17 yaşındaki bir genci, Twitter’ın kullanıcı yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla göz altına aldı.

“Bu sabah erken saatlerde, FBI, IRS, ABD Gizli Servisi ve kolluk kuvvetleri, 17 yaşında bir çocuğu Florida’nın Tampa şehrinde tutukladı. Verge’in 31 Temmuz tarihinde paylaştığı makalede, yetkililer genci, Twitter’daki büyük güvenlik ve gizlilik ihlalinin arkasındaki “beyin” olmak ile suçladı.

Büyük olay, Elon Musk, Joe Biden ve Bill Gates gibi yüksek profilli hesapların 15 Temmuz tarihinde ihlal edilmesi ile başladı.

Hillsborough Eyalet Avukatı Andrew Warren, 31 Temmuz tarihinde yaptığı basın toplantısında, “Yetkililerimiz Clark’a karşı organize dolandırıcılık, iletişim sahtekarlığı, kimlik hırsızlığı ve hackleme de dahil olmak üzere 31 farklı suç unsuru buldu.” dedi.

Clark Adında Bir Genç

Clark olarak bilinen genç, Florida’nın Tampa şehrinde yaşamakta. 17 Yaşındaki genç, Warren’ın basın toplantısında bahsettiği suçlamalar dolayısıyla yasal işlemler ile karşı karşıya kalacak.

Warren konu hakkında şunları söyledi:

Devlet avukatları, federal savcılardan ziyade bu soruşturmayı yürütüyor. Çünkü Florida yasası bize böyle bir mali dolandırıcılık davasında, bir genci yetişkin olarak suçlama konusunda daha fazla esneklik sağlıyor.”

Warren, davanın federal makamlar ile birlikte yürüttüğü mevcut soruşturmaya atıfta bulunarak Clark’ın suç ortağı olup olmadığı konusunda ayrıntılı bilgil veremeyeceğini belirtti.

Warren, “Bu genç sıradan bir genç değil. Bu durum daha önce görülmemiş büyüklüğe sahip bir siber saldırıydı ve gerçekten son derece yüksek maliyetli kayıplara neden olabilirdi.” dedi.

Warren, kuruluşların bulgularına dayanarak, Clark’ın Twitter ihlali ile ilgili hareketlerinin, 3 Mayıs 2020’de başladığını ve 16 Temmuz 2020’de sona erdiğini söyledi.

Diğer Suçlamalar

FBI, ABD Gizli Servisi, IRS gibi kurumların katılımı ile ABD Adalet Bakanlığı’nın 31 Temmuz tarihli açıklamasında, Twitter olayı ile bağlantılı olduğu iddia edilen 3 kişiye suçlama yapıldı.

19 yaşındaki Birleşik Krallık vatandaşı Mason Sheppard, “Rolex” olarak bilinen 22 yaşındaki Nima Fazeli ve Tampa’dan Clark aynı suçlar ile suçlanmakta.

 

Son Yazılar

Exit mobile version