Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39477.64
1.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2164.67
3.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.22
1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.3
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Twitter ve Bitcoin Arasındaki İlginç Bağ Nedir?

Şüphesiz bir şekilde Twitter, kripto paraların en çok konuşulduğu mecra.

Clock
Paylaş
Twitter ve Bitcoin Arasındaki İlginç Bağ Nedir?

Tahmin edebileceğiniz üzere, Twitter’da Bitcoin ile alakalı olan tweetler, altcoinler ile alakalı olanlarda çok daha fazla. Yapılan bir araştırmaya göre, atılan tweetler ve kripto paraların piyasa değerleri hakkında ilginç bir benzerlik söz konusu.

Twitter’da en çok bahsi geçen Bitcoin’in popülaritesi elbette mantıklı, fakat arkasındaki neden ise tahmin edilenden daha hesaplamalara dayalı bir durum olabilir.

728×90 muhabbit - Twitter ve Bitcoin Arasındaki İlginç Bağ Nedir?300x250 muhabbit - Twitter ve Bitcoin Arasındaki İlginç Bağ Nedir?

En son verilere göre, Bitcoin’in Twitter’daki popülaritesi tüm kripto para birimlerinin en değerlisi olmasından kaynaklanmıyor. Bu yüksek popülarite kripto paraların piyasa değeriyle ortak bir orantıya sahip.

Yüksek Pazar Payı

26 Mayıs tarihinde, Bitcoin hakkında toplamda 26.778 adet tweet atılmış. Bu sayının yanı sıra, aralarında Ethereum, Ripple, Litecoin, Tezos, Eos ve Chainlink gibi kripto para birimlerinin aldığı etkileşim sayısı ise 13.000 civarında.

Toplamda 38.000 adet olan bu tweetlerin Bitcoin tarafı yaklaşık olarak %68’lik bir kısmı kapsıyor. Pazar payına bakacak olursak, Bitcoin an itibariyle %65.7 gibi bir paya sahip.

Bildiğiniz üzere Bitcoin’in pazar payı her zaman bu kadar yüksek değildi. Hatta, Ocak 2018’de Bitcoin’in pazar payı %38’lere kadar düşmüştü.

Atılan bu tweetlerin oranının ve pazar payının benzerliği durumu çok ilgi çekici bir hale getiriyor. Atılan tweetlerin %17’sinde bahsi geçen Ethereum’un pazar payı %8.4 iken, %8’inde bahsi geçen Ripple’ın ise piyasa payı %3.5 civarlarında geziyor.

09da8b5913ad4f1edd874487270e6c64 - Twitter ve Bitcoin Arasındaki İlginç Bağ Nedir?

Kripto Para Birimleri Hakkında Mentionlar ve Twitter Kullanıcıları. Kaynak TheTIE

Bitcoin’in Twitter’da olan popülaritesi, Mart ayından beri yükseliş trendinde. Altcoin’ler ise tahmin edebileceğiniz gibi düşük seviyelerde gezinmekte.

Genellikle Bitcoin hakkında tweetler atan insanlar, manipülatif ve spekülatif yorumlar yapmayı seviyorlar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yaşanan halving ve J.K Rowling‘in dahil olduğu bir twitter diyalogu ile birlikte Bitcoin’in popülaritesi bir anda yükseldi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar