BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Twitter’a Binance Simgesi Geldi!

Yayın:

-

Ünlü kripto para borsasının sahibi CZ, bugün attığı bir tweet ile Twitter’a Binance emojisinin eklendiğini gösterdi.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, attığı #Bitcoin tweeti ile birlikte, platformlarına Bitcoin simgesini eklediklerini duyurmuştu.

Bitcoin simgesinin ardından ise, Crypto.com’un tokenı CRO’nun simgesi gelmişti. Kullanıcılar CRO simgesine tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi #CRO yazarak ulaşabilir.

#CRO’nun ardından ise son dönemlerin en popüler kripto para borsalarından Binance’in logosu sisteme entegre edilmiş durumda.

Kullanıcılar, mevzu bahis simgelere, #BNB, #Binance, #BUSD ve #Mybinance yazarak erişebilir.

Bildiğiniz üzere yakın bir zamanda Binance’in, Swipe.io işbirliği ile birlikte Visa destekli bir kripto kartının duyusunun yapılması bekleniyor. Swipe.io, Google Pay ve Apple Pay gibi popüler ödeme yöntemleri ile desteklenmekte ve ayrıca tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabilir durumda.

Gelişimini tüm hızıyla sürdüren Binance, geçtiğimiz günlerde, iki yıldır üzerinde çalışılan geniş çaplı bir güncellemeyi yayınlamıştı. Güncellemenin en büyük nimetlerinden biri ise sistemin 10 kata kadar daha hızlı çalışabilecek olması. Güncelleme ile birlikte, sistemin tamamen yeniden yazıldığını ve yeni bir programlama diline geçildiği Binance CEO’su CZ tarafından bir tweet ile açıklanmıştı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Can

    01/07/2020 at 12:16

    Yaknda dünya genelinde elde avucta tutulucak bir para birimi olmucagını düşünüyorum. Yakın bir zamanda bitcoin v.s tarzı para birilmeri ile tüm marketlerde alışveriş yapılabileceğine inanıyorum. Bu covid-19 sayesinde bu işin de hız kazanacak çünkü artık insanlar nakit paradan ziyade kart kullanıyorlar. Sıcak ara pek yakında tarih olucak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.