Muhabbit

BITCOIN

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Odaklı Yeni Bir Şirket Kuruyor!

Jack Dorsey, Bitcoin odaklı yeni bir girişim başlatıyor.

Clock
Paylaş
Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Odaklı Yeni Bir Şirket Kuruyor!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, şirketi Square aracılığı ile, gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak için açık bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklanan yeni bir şirket kuracağını duyurdu. Dorsey, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Cash App, Seller ve Tidal ortaklığı ile birlikte geliştirilecek olan yeni projede odak noktanın Bitcoin olacağını belirtti.

Yeni girişim, Dorsey tarafından yönetilen en son Bitcoin odaklı proje olarak dikkat çekiyor. Bilindiği üzere son aylarda Dorsey, açık kaynaklı bir donanım cüzdanı geliştirme planlarını ana hatlarıyla açıklamıştı. CEO, Bitcoin’in, Square‘in nakit uygulaması aracılığıyla finansal duruşunda giderek daha önemli bir rol oynadığını sık sık dile getiriyor.

Hatta geçtiğimiz ay düzenlenen bir etkinlik sırasında Dorsey, Bitcoin’in nihayetinde internetin yerel para birimi haline gelmesi gerektiğine olan inancını dile getirmiş ve Square’in artan teknolojiyi kullanımını bu hedefin bir parçası olarak konumlandırmıştı.

Açık Kaynak Vurgusu Yapılıyor

Dorsey tarafından başlatılan yeni girişimin, şu anda stratejik geliştirme lideri olarak görev yapan Mike Brock tarafından yönetileceği belirtildi. Projenin açık kaynaklı olacağını belirten Dorsey şu ifadelere yer verdi: 

“Yeni Bitcoin donanım cüzdanımız gibi, bunu da tamamen açık olarak yapacağız. Hedefimiz, açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak olacak.”

Yakında Twitter ve github hesapları oluşturacaklarını belirten Dorsey, yeni girişim hakkında daha detaylı bilgilerin bu hesaplardan duyurulacağını belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar