Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39338.55
1.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.24
3.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.19
1.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.7
-0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Madenciliği İçin Nükleer Tesisleri Kullanacaklar

Geçen yıl yaşanan yasadışı bir eylem, Ukrayna Hükümeti’ne bir fikir vermiş gibi görünüyor.

Clock
Paylaş
Kripto Para Madenciliği İçin Nükleer Tesisleri Kullanacaklar

Ukrayna Enerji Bakanlığı, kripto madenciliği için en iyi yolun, nükleer enerji santralleri kullanımı olacağını düşünüyor.

Enerji Bakanlığının, 6 Mayıs tarihinde Facebook üzerinden paylaştığı bir açıklamada, kripto para madenciliğinin, kullanılmayan artık enerjinin değerlendirilmesi konusunda çok iyi bir alan olduğunu açıkladı. Açıklamaya göre, corona virüs salgını nedeniyle santraller kullanıma göre fazladan enerji üretti.

728×90 muhabbit - Kripto Para Madenciliği İçin Nükleer Tesisleri Kullanacaklar300x250 muhabbit - Kripto Para Madenciliği İçin Nükleer Tesisleri Kullanacaklar

Dijitalleşmeye Giden Yol

Bakanlık, hükümet destekli dijitalleşme yolunun bir parçası olarak, enerji israfının önüne geçebilmek adına çözümler üretmeye çalışıyor. Ve bu çözümlerden biri, kripto madenciliği.

Bu arta kalan enerjiyi, işe yarar bir hale getirmenin bir yolu var. Bu enerjiyi, modern bir yaklaşım sergileyerek kripto para madenciliği için kullanabiliriz. Bu hem enerji santrallerine verilen garantiyi sürdürür, hem de şirketlere ekstra fon sağlamaya yardımcı olur. Bu sayede, temelde yeni bir ekonomi sistemine, yeni yaklaşımlara ve yeni bir pazar modeline sahip olmayı planlıyoruz.

5 Mayıs’ta bir Rus kripto haber platformu olan Froklog tarafından belirtilen bir habere göre, Ukrayna Enerji Bakanlığı, devlet destekli bir girişim olan Energoatom‘dan ülkenin nükleer enerji üretim tesislerinde kripto para madenciliği uygulamak için bir takım çalışmalar yapmasını istedi.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz yıl Ukrayna’da, ülkenin en büyük 2. enerji santralinde yasadışı kripto para madenciliği yapılmıştı. Ukrayna Hükümeti ise konu için soruşturma başlatıp, ilgili kişilere dava açmıştı. Belli ki Ukrayna Hükümeti, bu yasadışı eylemi kendi lehine çevirmeyi düşünüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde New York’un Finger Lakes bölgesinde, özel bir elektrik santrali, Bitcoin madenciliğine yöneldi ve günlük gelirine yaklaşık 50.000$ değerinde Bitcoin ekledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar