Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43406.26
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2370.14
4.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.02
0.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.2
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukrayna Polisi Yasa dışı Madencilik Cihazlarını Ele Geçirdi!

Madencilik cihazları arasında PS4 de var!

Clock
Paylaş
Ukrayna Polisi Yasa dışı Madencilik Cihazlarını Ele Geçirdi!

Ukrayna polisi, ülkede yasa dışı olduğu iddia edilen bir kripto para madenciliği çiftliğine baskın düzenledi.

Ukrayna Güvenlik Servisi’nden (SU) gelen resmi duyuruya göre tesis, bir elektrik tedarik şirketi olan JSC Vinnytsiaoblenerho‘nun eski tesisine konuşlanmış.

728×90 muhabbit - Ukrayna Polisi Yasa dışı Madencilik Cihazlarını Ele Geçirdi!300x250 muhabbit - Ukrayna Polisi Yasa dışı Madencilik Cihazlarını Ele Geçirdi!

Yasa dışı kripto para madencileri, JSC Vinnytsiaoblenerho’dan elektrik kaçırmak adına elektrik sayaçlarını manipüle ederek faaliyetlerini gizlediler.

Ukrayna polisi tarafından açığa çıkarılan en büyük yasa dışı madencilik operasyonu olarak tanımlanan operasyonda, 3.800 PlayStation 4 konsolu, 500’den fazla grafik kartı, 50 işlemci, dizüstü bilgisayar, telefon ve flaş bellek dahil olmak üzere yaklaşık 5.000 ünite bulundu.

SU, eyaletin tim Vinnytsa şehri için elektrik kesintisine sebep olma potansiyeli barındıran elektrik kaçakçılığından kaynaklanan aylık kaybın, 186.200 ile 259.300 $ arasında olduğunu belirtiyor.

Ukrayna Polisi Madencilik Cihazları Arasında PS4 Buldu!

Tahminlere göre, Sony’nin oyun konsolu PlayStation 4‘ün kripto para madenciliği için ideal bir teçhizat olmadığı belirtiliyor. Bugün mevcut olan birçok madencilik teçhizatına kıyasla biraz eskimiş olması göz önüne alındığında, 16 adet PS4 kurulumu bile yasal elektrik ücretleri ile anlamlı bir gelir elde edemezdi.

Ukrayna, geçen yıl Chainalysis’in Küresel Kripto Benimseme Endeksi’nde dünya lideri olarak yer aldı. Doğu Avrupa ülkesi, ülkedeki dolaşım ve ihraç kuralları da dahil olmak üzere kripto para varlıklarının yasal statüsünü belirlemeye amaçlayan bir yasa tasarısı önerisi gibi kripto para dostu girişimler ile bölgeye liderlik etmeye çalışıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar