BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

UNICEF Kripto Yatırımları Tam Gaz Devam! 100000 $!

Kurum yeni duyurusu ile 100.000 $’lık yeni bir yatırım fonu daha oluşturulduğunu açıkladı. Yatırım özellikle Covid-19 ile ilişkili projelere yapılacak. 

Yayın:

-

unicef

UNICEF 4 yıldır dünyayı daha iyi bir yer yapmak adına açık kaynaklı yeni gelişen teknolojilere ve bu teknolojileri geliştiren şirketlere yatırım yapmakta.

UNICEF Ventures Danışmanı Cecilia Chapiro, UNICEF’in 2016 yılından beri gelişmekte olan bölgelerdeki inovasyon fonu adı altında yatırım yaptığını belirtmiş durumda.

4 yıl içerisinde UNICEF bu bölgelerde bulunan 35 ülkedeki 50’den fazla şirkete yatırım yapmış bulunuyor.

Milyarlarca insanı, özellikle çocukları etkileyebilecek teknolojilere ve projelere yatırım yapıyoruz.

Bir buçuk yıl önce UNICEF’in 3’ü blockchain ile ilgili çalışmalar yapan 6 farklı şirkete 100.000 $ değerinde fon sağladığını belirten Chapiro, bu yatırımların düzenli olarak artarak devam ettiğini belirtmiş durumda.

UNICEF

UNICEF 2019 yılında blockchain teknolojisinin etkisini ve adaptasyonunu artırmak amacıyla Ethereum Foundation’ın da desteğini alarak Kripto Para Fonu’nu kurmuştu. Tamamen aynı amaçlara hizmet eden yeni fonun tek farkı yatırımların kripto paralar aracılığı ile yapılması idi.

İnsanlığın Gelişimi İçin Bir Fırsat

Blockchain teknolojisini insanlığın gelişmesi için bir fırsat olarak tanımlayan Chapiro, fonun en büyük yatırımını 20 Haziran’da 125 Ethereum (ETH), (yaklaşık 28.600 $) ile gerçekleştirdiğinin altını çizdi.

Kurum yeni duyurusu ile 100.000 $’lık yeni bir yatırım fonu daha oluşturulduğunu açıkladı. Yatırım özellikle Covid-19 ile ilişkili projelere yapılacak.

Chapiro’ya göre UNICEF’in fonu oldukça yeni sayılan startuplara yatırım yapmayı tercih ediyor. Bir önceki yatırım döneminde StaTwig isimli, blockchain teknolojisi ile tedarik zinciri takibi için çözümler geliştiren firmaya yaptıkları yatırım örnek gösteren Chapiro, şirketi halen prototip üzerinde çalıştığını ve çözümün düşük gelir bölgelerine gönderilen pirinçlerin kontrolü için kullanılacağını belirtti.

UNICEF danışmanlarında Chris Fabian ise, ETH ile yapılan yatırımların karşı tarafa müthiş bir hız ve şeffaflık ile ulaştığını, bunun ise bir yatırım fonu için oldukça önemli olduğun altını çizdi.

Yeni Yatırımda Kripto Paralar ve İtibari Paralar Birlikte Kullanılacak

Yeni yatırımda kripto paralar ve itibari para birimleri birlikte kullanılacak. Konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer ise bu durumun sebebini, kripto paraların halen tüm dünyada yasal olarak tanınmaması ile açıklıyor. Yatırımda kullanılacak kripto paralar arasında ETH’in yanında Bitcoin (BTC) de bulunuyor.

Yatırımların gittiği ilk kapılardan biri olan Hindistan’da kripto para statüsünün halen netlik kazanmamış olması da UNICEF tarafından ortaya konan sebeplerden biri.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ünlü Güney Kore Bankası Kripto Custody Yapacak!

Güney Kore bankası, kurumsal yatırımcılarına custody hizmeti sunacak!

Yayın:

-

Güney

Güney Kore’nin en büyük bankalarından biri olan KB Kookmin Bank, dijital varlıkların muhafaza edilmesi üzerine “stratejik teknoloji işbirliği” kurmak amacıyla blockchain erişim fonu Hashed ve kripto ticaret platformu Cumberland ile bir ortaklık kurdu.

Ortak şirketler, kripto muhafaza işlemlerine başlamış olmalarını yasal değişikliklerin onlara sağladığı durumdan kaynaklandığını belirtiyor. Bu değişiklikler, onları yeni iş modellerine, özellikle de blockchain teknolojisine dayalı iş modellerine bakmaya teşvik etmiş durumda.

Seul ve San Francisco merkezli Hashed firmasının CEO’su Simon Kim, konu hakkında şunları söylemiş durumda:

Blockchain endüstrisindeki anlayışımızı birleştirmek ve hem teknik hem de kiraci danışmalar sağlamak, kaçılınmaz olarak tüketicilere ve ülkeye yeni dijital dönüşüm çağını başlatan yeni kapılar açacaktır.

KB Kookmin Bank’ın yaptığı duyuru, bankanın en büyük rakipleriden biri olan NongHyup ve NH Bank’ın Temmuz ayının başlarında kripto muhafaza hizmetleri sunmayı planladıklarının belli olmasından sonra geldi. NH Bank’ın servisini sunmaya hazırlandığı platform yalnızca kurumsal yatırımcılara hizmet sağlayacak.

Bildiğiniz üzere 22 Temmuz tarihinde, Güney Kore Bankası bu yılın ikinci yarısında organizasyonel bir reform ile “Dijital İnovasyon Departmanı” kuracağını bildirmişti.

Kripto Muhafaza İşlemleri Revaçta!

Geçtiğimiz günlerde, ABD’nin denetleyici ofisi OCC, ABD’deki dijital varlıkların muhafaza edilebilmesi ile ilgili bir açıklama yapmıştı.

Bu açıklamanın neticesinde, ABD merkezli bankalar artık kripto para birimlerinin muhafazasını yapabilecek.

Şimdilik birkaç banka ile sınırlı olan bu hizmet, ilerleyen yıllarda müşterilerin potansiyel arzu ve isteklerine göre artacaktır.

Bunun dışında bir Merkez Bankası statüsünde olan Liechenstein Bankası, müşteri portföyünün kripto para birimlerine yatırım yapmak istediklerini söylemişti.

Bu yatırım istekleri ışığında Merkez Bankası, Her Trust ile ortaklık sağlayarak, yatırımcılarına kripto muhafaza hizmeti sunmaya başladı.

Her Trust’ın CEO’su Alessie Quaglini ise konu hakkında şunları söylemişti:

Nihai hedefimiz, geleneksel piyasa ile dijital piyasa arasında bir bağlantı kurmak.

Sizce Türkiye’de böyle hizmetleri görmeye başlayacak mıyız? Sizce Türkiye’de bu hizmeti sağlayan ilk banka hangisi olacak?

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Tether Manipülasyonu Davasından Karar Beklentisi!

New York’ta görülen Tether manipülasyonu davasında Yargıç’tan özet karar bekleniyor.

Yayın:

-

Tether Manipülasyonu Davasına Bittrex Ve Poloniex De Dahil Oldu!

New York’un Güney Bölgesi’nde Yargıç Failla tarafından görülen Tether manipülasyonu davasında gelişme var.

Kripto para dünyasının 2017 yılında yaşadığı efsanevi Bitcoin yükselişinin aslında Tether manipülasyonu nedeniyle gerçekleştiği iddia ediliyordu. Bu iddiaların kaynağı ise Texas Üniversitesi’nden John Griffin ve Amin Shams’ın çalışması olmakta. Yıllar içerisinde dallanıp budaklanan bu iddia Bitfinex ve Tether’i 2019 yılında Tether manipülasyonu suçlamasıyla mahkemelik etmişti. Ardından geçtiğimiz aylarda bu iddialara Bittrex ve Poloniex de katılmıştı.

Haziran ayının başında dava dosyasına eklenen Bittrex ve Poloniex, mahkeme kayıtlarına göre geçtiğimiz Cuma günü (07.08.2020) özet karar bekliyor. Ünlü kripto para borsaları Bittrex ve Poloniex’i temsil eden avukatların, New York’un Güney Bölgesi’nde görülen mahkemede Yargıç Faila’dan özet karar isteğinde bulundu.

Avukatların isteği ise davadaki kripto para adreslerinin Bitfinex’e ait olduğuna veyahut Bitfinex’in piyasayı manipüle etmek için fonları kullandığına dair iddiaların temel dayanağının kanıtlanamayacağını öne sürerek bir özet karar çıkarılması. Yargıç Failla’ya giden bildiri mektubunda olayla ilgili olduğu düşünülen iki kripto para adresinin de Bitfinex ile açık açık bağlantısı bulunmayan bir kişiye ait olduğundan bahsediliyor.

2017 yılında Bitcoin’in fiyatında yaşanan yükseliş, kripto para birimlerinin tüm dünyada daha fazla duyulmasını, daha fazla benimsenmesini sağlayan tam anlamıyla bir dönüm noktasıydı. Bu dönüm noktasının aslında bir manipülatif hareket nedeniyle olduğunu düşünen John Griffin ve Amin Shams, tarihi Tether manipülasyonu davasının da temellerini atmış oldular.

Griffin ve Shams’a göre olay, kripto para birimlerini geleneksel para birimleriyle bağlayan, bir nevi köprü görevi gören ilk stablecoin olarak bilinen Tether’in, dolar desteksiz olarak basılmasıyla başladı. Tether, dolar desteksiz milyarlarca USDT’yi basarak iddiaya göre anlaşılmaması için de Bitfinex’e sattı. Bittrex ve Poloniex’i olaya bağlayan durum ise iddiaya göre durumun farkında olup buna müdahale etmemeleriydi.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.