Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41476.84
5.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2252.66
4.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.64
2.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $233.1
2.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Unifty Token’ları Olan NIF ve UNT Nasıl Çalışır?

Sanatçılar için NFT üretimini kolaylaştıran Unifty’ın “token”ları nasıl çalışır?

Clock
Paylaş
Unifty Token’ları Olan NIF ve UNT Nasıl Çalışır?

Unifty ekosisteminin “token”larından biri olan NIF, yönetişim “token”ıdır. UNT ise kullanıcıların ağ etkinliklerine katılmasını sağlayan veya ürünlere ya da hizmetlere özel erişim sağlayan bir “token” olarak tanımlanabilir.

Unifty Nedir?

Unifty, kullanıcılara NFT’lerin geliştirilmesi için uygun bir ortam yaratmak için araçlar, hizmetler ve mikro uygulamalar sağlayan bir NFT ekosistemidir. Unifty’in, sanatçılar veya içerik üreticiler için bir ekonomi yaratmayı hedeflediğini söyleyebiliriz.

728×90 muhabbit - Unifty Token'ları Olan NIF ve UNT Nasıl Çalışır?300x250 muhabbit - Unifty Token'ları Olan NIF ve UNT Nasıl Çalışır?

UNT Token Nedir?

UNT token, Unifty ekosisteminde işlem yapan kullanıcıların ödül olarak alacağı token olarak tanımlanabilir. Ön madencilik olmayacak olan UNT “token”da ekibe veya mevcut yatırımcılara ücretsiz token tahsis edilmeyeceğinden de bahsediliyor. Bunun yanında UNT arzının %100’ü, “token”larını stake eden NIF “token” sahiplerine orantılı olarak tahsis edilecek.

UNT’nin maksimum arzı 1 milyar adettir. Her ay belirli bir miktar unt token mint edilecek. İlk 4 ay mint edilecek miktarlar aşağıdaki gibidir.

  • 1.Ay: 10.000.000 $UNT
  • 2.Ay: 50.000.000 $UNT
  • 3.Ay: 47.500.000 $UNT
  • 4.Ay: 45.125.000 $UNT

İlk 10.000.000 $UNT miktarı basılacak ve 1. Ay boyunca NIF’i stake eden pay sahiplerine dağıtılacaktır. 3. Ay ve sonrasında her ay %5 oranında mint edilen UNT miktarı azalacaktır.

2. Aydan itibaren $UNT, büyük ölçüde $NIF “stake” eden token sahiplerine dağıtılacaktır. Ayrıca, UNT’yi ödül olarak kazandığınız hem $UNT hem de $NIF’in Uniswap çiftlerinde LP (Likidite Sağlayıcıları) sağlayabileceğiniz havuzlar olacak.

NIF Token Nedir?

NIF, Unifty ekosisteminin yönetişim “token”ıdır. Kullanıcılar NIF “token”ı Uniswap ve Kucoin kripto para borsalarından satın alabilirler. Bunun dışında yönetim sözleşmesinde 150.000 $ NIF stake eden kullanıcılar, herhangi bir ağ teklifini etkinleştirebilir.

NIF TOKEN 1149x600 - Unifty Token'ları Olan NIF ve UNT Nasıl Çalışır?
NIF/USD

Coinmarketcap verilerine göre NIF’in fiyatı, son zamanlarda 20-24 dolar arasında değişiyor. Piyasa değeri 24 milyon dolar olan NIF’in, toplam arzı ise 5 milyon adettir.

Unifty Resmi Telegram Grubu İçin:

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar