Muhabbit

Unifty Token’ları Olan NIF ve UNT Nasıl Çalışır?

Sanatçılar için NFT üretimini kolaylaştıran Unifty’ın “token”ları nasıl çalışır?

unifty

unifty

Unifty ekosisteminin “token”larından biri olan NIF, yönetişim “token”ıdır. UNT ise kullanıcıların ağ etkinliklerine katılmasını sağlayan veya ürünlere ya da hizmetlere özel erişim sağlayan bir “token” olarak tanımlanabilir.

Unifty Nedir?

Unifty, kullanıcılara NFT’lerin geliştirilmesi için uygun bir ortam yaratmak için araçlar, hizmetler ve mikro uygulamalar sağlayan bir NFT ekosistemidir. Unifty’in, sanatçılar veya içerik üreticiler için bir ekonomi yaratmayı hedeflediğini söyleyebiliriz.

UNT Token Nedir?

UNT token, Unifty ekosisteminde işlem yapan kullanıcıların ödül olarak alacağı token olarak tanımlanabilir. Ön madencilik olmayacak olan UNT “token”da ekibe veya mevcut yatırımcılara ücretsiz token tahsis edilmeyeceğinden de bahsediliyor. Bunun yanında UNT arzının %100’ü, “token”larını stake eden NIF “token” sahiplerine orantılı olarak tahsis edilecek.

UNT’nin maksimum arzı 1 milyar adettir. Her ay belirli bir miktar unt token mint edilecek. İlk 4 ay mint edilecek miktarlar aşağıdaki gibidir.

İlk 10.000.000 $UNT miktarı basılacak ve 1. Ay boyunca NIF’i stake eden pay sahiplerine dağıtılacaktır. 3. Ay ve sonrasında her ay %5 oranında mint edilen UNT miktarı azalacaktır.

2. Aydan itibaren $UNT, büyük ölçüde $NIF “stake” eden token sahiplerine dağıtılacaktır. Ayrıca, UNT’yi ödül olarak kazandığınız hem $UNT hem de $NIF’in Uniswap çiftlerinde LP (Likidite Sağlayıcıları) sağlayabileceğiniz havuzlar olacak.

NIF Token Nedir?

NIF, Unifty ekosisteminin yönetişim “token”ıdır. Kullanıcılar NIF “token”ı Uniswap ve Kucoin kripto para borsalarından satın alabilirler. Bunun dışında yönetim sözleşmesinde 150.000 $ NIF stake eden kullanıcılar, herhangi bir ağ teklifini etkinleştirebilir.

NIF/USD

Coinmarketcap verilerine göre NIF’in fiyatı, son zamanlarda 20-24 dolar arasında değişiyor. Piyasa değeri 24 milyon dolar olan NIF’in, toplam arzı ise 5 milyon adettir.

Unifty Resmi Telegram Grubu İçin:

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.


Son Yazılar

Exit mobile version