Muhabbit

Uniswap, Artık Avalanche Ağında!

DEX’lerin öncüsü kabul edilen Uniswap, Avalanche ağında yayında. Bu yıl şubat ayında bir yönetişim önerisi ile kabul edildi ve bugün başlatıldı.

DEX’lerin öncüsü kabul edilen Uniswap, nihayet Avalanche ağında yayında. Bu yıl şubat ayında bir yönetişim önerisi ile kabul edildi, hazırlıklar başlatıldı ve bugün piyasaya sürüldü.

Hacim olarak en büyük DeFi protokolü olan Uniswap’ın Avalanche ağına entegrasyonu, Avalanche C-Chain için daha fazla likidite, daha fazla kullanıcının işlemlerini hızlı ve düşük maliyetle tamamlaması anlamına geliyor.

Uniswap ile beraber Avalanche; Trader Joe, Dexalot ve DeltaPrime gibi güçlü Avalanche yerel borsalarını tamamlayacak yeni bir DEX daha kazandı. Uniswap’ın Avalanche’ta hayata geçirilme süreci bu yıl şubat ayında yapılan bir yönetişim önerisiyle başladı. Ardından %95’lik oy çokluğuyla tamamlanan bir zincir içi oylama sonunda kabul gördü.

Böylece Unsiwap’ın Avalanche entegrasyonu ile kullanıcılara likidite havuzları sayesinde hızlı ve düşük işlem maliyetleriyle işlem yapabilmeleri için yeni bir yol daha sağlanmış oldu.

Uniswap Nedir

Uniswap, 2018 yılında Ethereum blok zincirinde çıkarılan bir AMM -Otomatik Piyasa Yapıcı- protokol modelidir. AMM protokolünde trade yapmak için başka bir trader’a ihtiyacınız kalmaz, akıllı kontratlar ile hızlı trade yapabilirsiniz. İşlemler, Peer to Peer (P2P) yani eşler arasında değil kişi ve kontratlar arasında gerçekleşir. Bunun için swap yapmak istediğiniz likidite havuzunu bulmanız yeterlidir. Uniswap ayrıca 2018 yılından itibaren 139 milyondan fazla alım satımı ve 1,5 trilyon dolarlık işlem hacmini kolaylaştıran lider bir AMM olarak bilinmektedir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version