Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43955.79
-0.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2355.1
-0.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.19
17.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.6
1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Uniswap, Bazı Tokenlara Erişim Kısıtlaması Getiriyor!

Uniswap tarafından açıklanan bu karar, eleştirilere neden oldu.

Clock
Paylaş
Uniswap, Bazı Tokenlara Erişim Kısıtlaması Getiriyor!

Merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap’ın arkasındaki geliştirme firması olan Uniswap Labs, yaptığı bir açıklama ile, desteklediği protokoldeki belirli tokenlara erişimi keseceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Uniswap, Bazı Tokenlara Erişim Kısıtlaması Getiriyor!300x250 muhabbit - Uniswap, Bazı Tokenlara Erişim Kısıtlaması Getiriyor!

Uniswap Labs, kesintilere ilişkin açıklamasında gelişen düzenleyici ortamı gerekçe olarak gösterdi. Haber, özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından tipik olarak bir borsa düzeyinde düzenlenen teklifleri taklit eden tokenlar üzerinde artan incelemenin hemen ardından geliyor. 

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

Uniswap Labs erişim kısıtlamasının nedenleri ile ilgili olarak ayrıca şu açıklamaya yer verdi:

“Diğer DeFi arayüzleri tarafından gerçekleştirilen eylemlerle uyumlu olarak, app.uniswap.org aracılığıyla belirli tokenlara erişimi kısıtlama kararı aldık. Bu tokenlar, Uniswap Protokolünde her zaman toplam hacmin çok küçük bir bölümünü temsil etmiştir.”

Uniswap’ın yayınladığı liste, 100’den fazla token içeriyor. Bunlar arasında, tokenize edilmiş hisse senetleri, opsiyonlar ve türevler bulunuyor. 

Borsa tarafından son olarak yapılan açıklamada; ileriye dönük olarak, dünya çapındaki kullanıcıları güçlendirebilecek güvenli, şeffaf ve sağlam finansal altyapı sağlamak için daha geniş DeFi endüstrisinin değerleriyle tutarlı bir şekilde ürünler geliştirmeye ve Uniswap Protokolüne katkıda bulunmaya devam edeceklerini dile getirildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar