Muhabbit

BLOCKCHAIN

Uniswap Labs Bünyesine Bir COO Kattı!

Uniswap ilk defa bünyesine bir COO kattı!

Clock
Paylaş
Uniswap Labs Bünyesine Bir COO Kattı!

Merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’ın geliştiricisi Uniswap Labs, merkezi olmayan finans dünyasında yeni bir adım atmak için bir operasyon direktörü (COO) alımı yaptı.

Açıklamalara göre Uniswap Labs, Mary-Catherine Lader‘i COO olarak işe aldı. Şirkete bu ayın başlarında katılan Lader, daha önce multi-trilyon dolarlık varlık yöneticisi BlackRock’ta çalıştı ve BlackRock’un amiral gemisi portföy yönetim aracı Aladdin için sürdürülebilir yatırım araçları oluşturma ekibine liderlik etti.

Umiswap Labs‘in yeni COO’su olarak Lader, projenin büyümesini sağlamak için proje topluluğuyla birlikte çalışma konusunda kilit bir rol oynayacak. Uniswap, merkezi olmayan borsa piyasasında %50’den fazla pazar payına sahip.

Yapılan bir açıklamaya göre Lader, “Uniswap Labs ekibini ürün, mühendislik, büyüme ve topluluk genelinde büyütmek için çalışıyoruz.” dedi.

Lader konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Protokolün tarafsız bir likidite kaynağı olarak kullanılmasını sağlamak için ortaklıklar üzerinde çalışmalara başladık. Bunun yanı sıra, DeFi alanında yeni topluluklara ve kullanıcılara nasıl ulaşabileceğimizi araştırıyoruz.

Elde ettiğimiz verilere göre Uniswap, DeFi alanının büyük bir bölümüyle 2021’in ilk yarısında büyük bir hacim artışı yaşadı. DEX, bu ay yaklaşık 40 milyar $’lık hacim gördü.

uniswap hacim 922x600 - Uniswap Labs Bünyesine Bir COO Kattı!
Uniswap’ın aylar içinde değişen hacmi.

Paradigm ve Andreessen Horowitz dahil olmak üzere, iyi bilinen yatırımcılar tarafından desteklenen proje, yakın zamanda protokolü önemli ölçüde verimli hale getirmesi beklenen Uniswap V3‘ü piyasaya sürmüştü.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Uniswap Nedir?

Hayden Adams isimli bir geliştiricinin başlattığı proje olan Uniswap, ERC20 tokenları için bir merkezsiz borsa görevi görüyor. Merkeziyetsizlik görevini başarıyla yerine getiren platform, kullanıcılarını platforma likidite sağlaması konusunda da teşvik ediyor.

Likidite sağlayıcısı olarak bilinen bu kavram, kullanıcıların sisteme kripto paralarını sağlayarak ödül kazanmalarına olanak sağlıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar