Muhabbit

Uniswap, Likidite Sağlayıcılarına 1 Milyar Dolardan Fazla Ücret Ödedi!

Kasım 2018’den bu yana Uniswap likidite sağlayıcıları için 1 milyar dolardan fazla ücret ödedi.

Uniswap v3

Uniswap

Merkeziyetsiz borsa (DEX) olan Uniswap, likidite sağlayıcıları için 1 milyar dolardan fazla ücret ödeyen ilk DeFi protokolü oldu.

10 Ağustos’ta kripto varlık veri toplayıcısı IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro, Twitter’a Uniswap v2 ve v3’ün birleşik ücret gelirlerinin 1 milyar doları aştığını gösteren bir grafik paylaştı.

Outumuro, hem Uniswap v1 hem de Optimism’deki v3 tarafından oluşturulan ücretler dahil olmak üzere, Uniswap açıldığından itibaren likidite sağlayıcılarına yaklaşık 1,02 milyar dolar ödeme yapıldığını belirtiyor.

Bununla beraber Bitcoin ağı topladığı işlem ücretleriyle 2009’dan bu yana 2,24 milyar dolarlık ücret üretebildi. Ethereum’daki DeFi kaynaklı aktivitenin ise toplam ücret geliri 6 yılda 4,74 milyar dolara kadar çıkabildi.

NFT’lerde Durum Ne?

Bununla birlikte Ethereum destekli oyun olan Axie Infinity, işlem ücretlerinden fazla kâr eden DApp olarak öne çıktı.

Axie Infinity son 30 günde 308,5 milyon dolarlık platform ücreti aldı. Bu da günlük ortalama 10,3 milyon dolara eşit.

Dune Analytics’ten alınan verilere göre popüler NFT pazarı OpenSea, son zamanlarda ücret geliri ile Uniswap’ı geride bırakmış görünüyor. Platform günlük 4,2 milyon dolarlık ücret üretiyor. CryptoFees’e göre, Uniswap platformu günlük 3,9 milyon dolarlık ücret üretiyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version