Muhabbit

ALTCOIN

Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Bu sabah gelen verilere göre Uniswap likiditesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Clock
Paylaş
Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Merkezsiz borsa Uniswap, rekor kırmaya devam ediyor.

Bu sabah gelen verilere göre Uniswap likiditesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Bahar aylarından beri oldukça popüler olan merkezsiz borsa geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği UNI Token dağıtımı ile birlikte zirveye oturmuştu.

1 Eylül öncesi platformda işlem yapan tüm cüzdanlara 400 UNI dağıtarak adeta ortalığı karıştıran Uniswap, kullanıcılara yaklaşık 1200 $ değerinde bir airdrop gerçekleştirmişti.

Satışlara Rağmen Fiyat Uçtu

Yaşanan hacimli satışlara rağmen inanılmaz bir yükseliş yaşayan UNI tüm short pozisyonları egale ederek sadece 24 saat içerisinde 8.60 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştı.

Duyurunun ardından neredeyse tüm borsalarda birkaç saat içinde listelenmeye başlayan UNI, kripto para piyasasını alt üst etmişti.

Aynı gün ticaret hacmi noktasında da zirveye oturan Uniswap tokeni, Bitcoin’den daha yüksek ticaret hacmi ile ağızları açık bırakmıştı. Yükselen ticaret hacmi sebebiyle diğer kripto paraların hacimlerini de ele geçiren UNI, birçok altcoinde yüklü satışları da beraberinde getirmişti.

Satış Geldi

8 $ seviyelerinden gelen satış ile neredeyse yüzde 50 eriyen UNI, yeniden yükselişe geçmiş görünüyor. Bu sabahki verilere göre yönünü yeniden yukarı çeviren UNI, son 24 saatteki yüzde 5’lik artışı ile birlikte 5.40 $ seviyelerinden işlem görüyor.

Likidite Zirvede

Uniswap likidite noktasında da zirveye oynuyor.

Son bir haftada yaşanan devasa artış ile birlikte oldukça yüksek bir likiditeye ulaşan Uniswap, 2,21 Milyar $ seviyelerini test ediyor.

Alım satım işlemleri için en çok tercih edilen platformlardan biri haline gelen Uniswap, merkezi borsaların hacimlerinin de bir kısmını ele geçirmiş durumda.

Ethereum Transferlerini Zirveye Taşıdı

Yarattığı hacim ile birlikte Ethereum transferlerini de zirveye taşıyan Uniswap, Ethereum tarafındaki günlük transfer sayısında da rekor kırılmasını sağladı.

Merkezsiz borsaların işlemleri sebebiyle son dönemde büyük bir yoğunluk yaşayan Ethereum, günlük transfer sayısı noktasında da dün rekor kırdı.

Günlük 1,4 Milyon adet transfer ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum, en aktif blockchain ağı olarak liderliğini sürdürüyor. Tabii bu yoğunluk son dönemde transfer ücretlerinin de çığ gibi büyümesine sebep oldu. Merkezsiz borsa işlemleri harici işlem gerçekleştirmenin maliyetler sebebiyle adeta hayal olma noktasına geldiği Ethereum’da gözler 2.0 güncellemesinde.

Diğer Uniswap haberleri için: Uniswap Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar