Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26559.68
-0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1590.73
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.94
0.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.7
0.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! UNI Token’ler Hazır!

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Clock
Paylaş
Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! UNI Token’ler Hazır!

Uniswap dün gece yaptığı duyuru ile birlikle kendi tokenini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

728×90 muhabbit - Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! UNI Token'ler Hazır!300x250 muhabbit - Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! UNI Token'ler Hazır!

Platformun yönetişim tokeni olan UNI, artık işlemlere hazır. Kontrat detaylarına göre toplam arzı 1 Milyar adet olan UNI Token, halihazırda 23,000’den fazla adrese dağıtılmış durumda.

Yayınlanan blog yazısında toplam arzının yüzde 60’ının topluluğa dağıtılacağını belirten Uniswap ekibi, arzın yüzde 15’inin dağıtıldığını da açıklamış durumda.

Merkezsiz Finansal Yapı

Özellikle son dönemde merkezsiz finansal yapılara daha çok ihtiyaç duyulduğunu ve bu sebeple de talep noktasın büyük bir artış yaşandığını belirten Uniswap ekibi, protokol ile ilgili oldukça önemli veriler de paylaştı.

2 Yıldan Kısa Sürede Neler Oldu

İki yıldan kısa süre içerisinde 250,000’den fazla farklı cüzdan ile 8,484 farklı varlık işlemi gerçekleştirildiğini belirten ekip, 20 Milyar $’dan fazla bir hacim de oluşturulduğunu açıkladı.

Ekip platformun 49,000’den fazla likidite sağlayıcı ile 1 Milyar $’ın üzerindeki likiditeyi barındırdığı ve koruduğu belirtilirken, toplamda 56 Milyon $’dan fazla “fee” ödendiğinin de altını çizdi.

4 Yılda Tamamlanacak

Genesis Mining ile birlikte 1 Milyar adetlik arzın tamamının oluşturulduğunu belirten ekip, 4 yılın sonunda tüm tokenlerin sahiplerine ulaşmış olacağını açıkladı.

Yüzde 60’lık kısım topluluğa giderken, yüzde 21.51’lik kısım ekip üyelerine ve gelecekte dahil olacak ekip üyeleri için ayrılmış durumda.

Yüzde 17.80’lik kısım yatırımcılara giderken, yüzde 0.069’luk kısım da danışmanlar için ayrılmış görünüyor.

Önümüzdeki 4 yıl için planlanan dağılım ise şu şekilde.

Uniswap’te İşlem Yapanlara UNI Veriliyor

Geçtiğimiz dönemde Uniswap’ta işlem yaptıysanız bu detay tam size göre.

Geçmişteki tüm kullanıcılar ve likidite sağlayıcılar UNI Token dağıtımından payını alabilecek. Eğer siz de Uniswap üzerinde işlem gerçekleştirdiyseniz UNI Token’lerinizi buradan talep edebilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar