BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! İşlem Yapanların UNI Token’leri Hazır!

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Yayın:

-

Uniswap

Uniswap dün gece yaptığı duyuru ile birlikle kendi tokenini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Platformun yönetişim tokeni olan UNI, artık işlemlere hazır. Kontrat detaylarına göre toplam arzı 1 Milyar adet olan UNI Token, halihazırda 23,000’den fazla adrese dağıtılmış durumda.

Yayınlanan blog yazısında toplam arzının yüzde 60’ının topluluğa dağıtılacağını belirten Uniswap ekibi, arzın yüzde 15’inin dağıtıldığını da açıklamış durumda.

Merkezsiz Finansal Yapı

Özellikle son dönemde merkezsiz finansal yapılara daha çok ihtiyaç duyulduğunu ve bu sebeple de talep noktasın büyük bir artış yaşandığını belirten Uniswap ekibi, protokol ile ilgili oldukça önemli veriler de paylaştı.

2 Yıldan Kısa Sürede Neler Oldu

İki yıldan kısa süre içerisinde 250,000’den fazla farklı cüzdan ile 8,484 farklı varlık işlemi gerçekleştirildiğini belirten ekip, 20 Milyar $’dan fazla bir hacim de oluşturulduğunu açıkladı.

Ekip platformun 49,000’den fazla likidite sağlayıcı ile 1 Milyar $’ın üzerindeki likiditeyi barındırdığı ve koruduğu belirtilirken, toplamda 56 Milyon $’dan fazla “fee” ödendiğinin de altını çizdi.

4 Yılda Tamamlanacak

Genesis Mining ile birlikte 1 Milyar adetlik arzın tamamının oluşturulduğunu belirten ekip, 4 yılın sonunda tüm tokenlerin sahiplerine ulaşmış olacağını açıkladı.

Yüzde 60’lık kısım topluluğa giderken, yüzde 21.51’lik kısım ekip üyelerine ve gelecekte dahil olacak ekip üyeleri için ayrılmış durumda.

Yüzde 17.80’lik kısım yatırımcılara giderken, yüzde 0.069’luk kısım da danışmanlar için ayrılmış görünüyor.

Önümüzdeki 4 yıl için planlanan dağılım ise şu şekilde.

Uniswap’te İşlem Yapanlara UNI Veriliyor

Geçtiğimiz dönemde Uniswap’ta işlem yaptıysanız bu detay tam size göre.

Geçmişteki tüm kullanıcılar ve likidite sağlayıcılar UNI Token dağıtımından payını alabilecek. Eğer siz de Uniswap üzerinde işlem gerçekleştirdiyseniz UNI Token’lerinizi buradan talep edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance’ten Yeni Listeleme! Eleştiri Geldi!

Binance tarafından yapılan listeleme bazı kullanıcılar tarafından tepki almış durumda.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir coini listeleyeceğini duyurdu.

Helium (HNT) bugün itibarıyla Binance’te işlemlere başlıyor. Türkiye saati ile 12.00’da başlayacak işlemler için iki farklı parite oluşturulmuş durumda.

Kullanıcılar HNT/BTC ve HNT/USDT paritelerinde işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Helium Nedir

Helium “nesnelerin interneti” (IoT) için oluşturulmuş merkezsiz bir wireless ağı olarak öne çıkmakta.

İnternete bağlı olan nesneleri eşten eşe bir ağ ile birlikte daha düşük maliyetler ve düşük maliyet ile birbirine bağlamayı amaçlayan proje, Helium çözümünü kullanan işlemler karşılığında kullanıcıları Helium Token (HNT) ile ödüllendiriyor.

Bu sayede cihazları için Helium çözümü kullanan kişiler Helium çözümünü kullanarak HNT kazanabiliyor.

Wireless bağlantılarını onaylamak için Proof of Coverage çözümünü kullanan proje an itibarıyla yüzde 45’lik bir artış ile birlikte 2.45 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

97 Milyon $’lık piyasa değerine sahip olan HNT’in dolaşımdaki miktarı 43 Milyon adet.

Bazı Kullanıcılar Eleştirdi

Binance tarafından yapılan listeleme bazı kullanıcılar tarafından tepki almış durumda. Son dönemde yaptığı listelemeler ile ilgili eleştirilere maruz kalmaya başlayan Binance, Helium için de benzer durumu yaşadı.

Helium ekibinin LinkedIn sayfasına ulaşan kullanıcı bir ekran görüntüsünü paylaşarak eleştirisini dile getirdi.

Helium ekibindeki kişilerin profillerinde, projedeki pozisyonları hakkındaki açıklamaların yanlış yazılması ve ekibin birçok üyesinin gizli olması eleştirlerin odağı oldu.

Ekipteki kişilerin geçmişi ile ilgili bilgilere ulaşamadıklarını belirten bazı kullanıcılar, Binance’in son dönemdeki listeleme politikasını sert bir dille eleştirmiş durumda.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

RockX, Polkadot Ekosistemine 20 Milyon $’lık Yatırım Yapacak

Yatırım programı ile yeni projeler desteklenecek.

Yayın:

-

Dijital varlık geliştirme şirketi RockX, önümüzdeki beş yıl içinde Polkadot (DOT) ekosistemini desteklemek için 20 milyon dolarlık bir yatırım programı başlattığını duyurdu.

Programa ait finansman, proje başına maksimum 500.000 $ değerinde DOT token ile sınırlandırılacaktır. Ayrıca ekip, geliştiricilere teknik konularda da destek sağlayacak. Şirket bu desteğin karşılığında ise, desteklenen projelerden token veya hisse alacak.

Halihazırda Polkadot, Cosmos, Solana, Oasis ve Terra için bir düğüm işleten RockX, aynı zamanda Asya merkezli Bitcoin madencilik tesisleri RockMiner’ı da işleten Alex Lam tarafından kuruldu.

CEO Lam, yatırım programını adının gizli kalmasını isteyen bir çok bireysel yatırımcıdan alınan mali yardımlar ile başlatıldığını söyledi. Bu gizli ortaklar, aynı zamanda Ethereum’un uzun vadeli destekçileri ve ciddi miktarda cüzdanında DOT  bulunduran yatırımcılar olarak tanımlanmaktadır. Lam bu yatırımcıları şu cümleler ile tanımlıyor:

“Bu ortaklar, 2015’ten beri Ethereum topluluğunda yer alan ve geçmişte yatırımlar ve üretim projeleri yoluyla Ethereum ekosistemini destekleyen kişiler”

Lam ayrıca, programa mali olarak destek veren yatırımcıların, hangi projelerin programa kabul edileceği konusunda  herhangi bir müdahalede bulunmayacaklarını dile getirdi. Program ile ilgili verilecek kararların sadece RockX ekibi tarafından alınacağını belirtti.

Yeni Projelere Destek

Programın şu an için herhangi bir projeye onay vermediği ancak, RockX’in halihazırda bazı ekiplerle ön görüşmelerde bulunduğu söyleniyor.

Polkadot’un, Polkadot Hazinesini kurmasından kısa bir süre sonra açıklanan yatırım programının Hazine ile hiçbir bağlantısı olmadığı dile getirildi. Hatırlanacağı üzere yakın zamanda blockchain platformu Polkadot, Polkadot hazinesini piyasaya sürmüştü. Topluluk tarafından seçilen konsey üyeleri tarafından yönetilecek olan havuz, mümkün olduğunca çok sayıda yeni topluluk projesini finanse etmek üzere oluşturulmuştu.

Oluşturulan bu programın “Dot” ağında projeler inşa etmek ve ortaya çıkan bu projeleri piyasaya tanıtmak üzere ortaya çıktığı açıklandı. Ayrıca Lam konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Güçlü bir teknik geçmişe sahip olan RockX, Polkadot’u da geliştirecek ve teknik olarak katkıda bulunacak”

RockX’te bir yatırımcı olan, Güney Doğu Asya Signum Capital’deki en büyük kripto fonu yöneticilerinden John Ng Pangilinan, RockX’in Polkadot ağını bir düğüm operatörü olarak korumaktan daha fazlasını yaptığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“RockX, teknik yeteneklerini ve yatırımcı ağlarını kullanarak blok zincirlerinin büyümesine yardımcı olmak için bir adım daha ileri gidiyor. Bu, endüstri için yeni bir işbirlikçi model oluşturacak “

Diğer Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.