Muhabbit

Uniswap V3 Sözleşmelerini Ethereum Ağında Test Etti!

Uniswap V3 sözleşmelerini, Ethereum’un dört test ağına dağıtarak büyük bir adım attı.

Uniswap v3

Uniswap

Merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap, V3’ün akıllı sözleşmelerini Ethereum test ağlarına başarılı bir şekilde dağıtıldığını duyurdu. Merakla beklenen V3, başlatılmaya bir adım daha yaklaştı.

21 Nisan’da yapılan bir duyuruda Uniswap Labs, V3 protokolünün alana özgü akıllı sözleşmelerinin tüm büyük Ethereum test ağlarına (Ropsten, Rinkeby, Kovan ve Goerli) yerleştirildiğini doğruladı.

Unıswap twıtter

Duyuruya göre, Testnet adresleri Github’a gönderildi. Uniswap kullanıcılara, tüm adreslerin daha gönderilmediğini, ekip güncellemeleri yaptıkça değiştirileceğini hatırlattı. V3’ün temel sözleşmeleri de GitHub’a dağıtıldı.

Uniswap ekibi, V3 sözleşmelerindeki olası hataları bulanlar için 500.000 $ ‘a kadar ödül sunan bir etkinlik başlattı. Resmi açıklamaya göre Uniswap V3’ün “mainnet”ini 5 Mayıs’ta gerçekleştirecek.

Bir sonraki yükseltmelerden bazıları, likidite sağlayıcılarının değişen derecelerde riskleri üstlendikleri için kademe şeklinde alınan risk kadar ücret ödemeleri içeriyor.

Likidite sağlayıcılarının geçici kayıplarını daha fazla önlemek için Uniswap, piyasa hacmine veya hareketine göre üç ayrı ücret kademesi (% 0,05,% 0,30 ve% 1,00) sunuyor.

Etherscan’a göre Uniswap’te transfer için şu anda ortalama 72 $ komisyon ücreti ödeniyor.Buna rağmen Uniswap’in işlem hacimleri dikkat çekmeye devam ediyor.

20 Nisan’da Uniswap kurucusu Hayden Adams, platformun haftalık işlem hacminde ilk kez 10 milyar $’a ulaştığını açıkladı.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz..

Son Yazılar

Exit mobile version