Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

DEFI

Uniswap v3 Tanıtımı Gerçekleştirildi!

Popüler merkezsiz borsa ve AMM protokolü Uniswap’in uzun zamandır beklenen versiyonu v3’ün tanıtımı yapıldı.

Yayın:

-

Popüler merkezsiz borsa ve AMM protokolü Uniswap’in uzun zamandır beklenen versiyonu v3’ün tanıtımı yapıldı.

Layer 2 (Katman 2) çözümleri ile birlikte gelecek olan yeni versiyonun 5 Mayıs’ta başlatılması planlanıyor.

Ethereum ağı üzerinde Uniswap v3’ün ilgili tarihte başlatılması beklenirken, Layer 2 çözümlerinin hızlı bir şekilde hemen ardından başlatılması planlanıyor.

Yeni versiyon, “concentrated liqudity” ve çoklu komisyon seçenekleri gibi özelliklerler kullanıcılarının karşısına çıkacak.

v3 ile birlikte 4000 kat daha fazla sermaye verimliliği sunulacağını belirten ekip, sermaye sahiplerinin (likidite sağlayıcıları) daha yüksek gelir elde edebileceğinin altını çiziyor.

Oracle” çözümlerinde de iyileştirmeye giden Uniswap, entegrasyonunu çok daha ucuz ve kolay bir şekilde yapılabileceğini değiniyor.

v3 ile birlikte Ethereum ağı üzerinde gerçekleşecek işlemlerin bir miktar daha ucuz olacağının altını çizen ekip, Optimism çözümü ile gerçekleştirilecek olan işlemlerin önemli ölçüde ucuz olacağına değiniyor.

Önümüzdeki günlerde Ropsten, Rinkeby, Kovan ve Görli testnet ağları üzerinde çalıştırılmaya başlanacak olan v3, son testlerini bu Etheruem testnet ağları üzerinde gerçekleştirecek.

Devam eden süreçte bir sorun yaşanmaması durumda 5 Mayıs tarihinde Uniswap, yeni versiyonunu sisteme entegre etmeye başlayacak.

Uniswap tarafındaki yeni versiyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version