Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39350.02
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2156.62
3.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.22
0.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.7
-0.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ünlü Borsa, Bitcoin Geliştiricilerini Destekleme Furyasına Katılıyor!

Ünlü kripto para borsası Gemini de Bitcoin Core geliştiricilerini destekleyeceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Ünlü Borsa, Bitcoin Geliştiricilerini Destekleme Furyasına Katılıyor!

Lider kripto para birimi ve kripto para kavramının ortaya çıkışını simgeleyen Bitcoin (BTC), kripto para dünyasında önemli bir yer kaplıyor. Sadece bir kripto para olarak değil, Blockchain teknolojisiyle de ilgi odağı olan Bitcoin’in, Core geliştiricileri birçok kurum ve kuruluş tarafından desteklenmeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

2020 yılı Haziran ayının başında (The Human Rights Foundation) İnsan Hakları Vakfı, gizlilik odaklı Bitcoin projelerinde çalışacak geliştiricileri desteklemek amacıyla fon başlattığını açıklamıştı. An itibarıyla (03.12.2020/21:45) 150 milyon dolarlık bağış hedefinin 134 milyon 868 doları 92 ayrı bağışçıdan toplandı.

Geçtiğimiz haftalarda ise kripto para dünyasında yine Bitcoin geliştiriciliğiyle nam salmış bir isim olan John Newberry ve kurucu ortağı Mike Schmidt, açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini desteklemek amacıyla Brink kuruluşunu kurdu. Amacı tamamen açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini desteklemek ve onlara mentorluk programı sağlamak olan kuruluş, Square Crypto ve Kraken gibi birçok destekçiye de sahip.

Destekçilerinden biri olduğu açıklanan ünlü kripto para borsası Gemini, kendi sitesinden bir açıklamada bulunarak Bitcoin Core geliştiricilerini destekleyen yeni fonunu duyurdu. Gemini Opportunity Fund yani Gemini Fırsat Fonu, Bitcoin Network’ünün kullanışlılığını, güvenliğini ve esnekliğini arttırmak için çalışan Bitcoin Core geliştiricilerine destek olacak.

Fon, İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştiricileri Fonu’na 50 bin dolar değerinde Bitcoin (BTC) bağışladığını açıkladı. Bununla birlikte mevzu bahis yeni kuruluş Brink’i de desteklemek amacıyla 150 bin dolar değerinde BTC bağışı yapıldığı açıklandı.

Yapılan bağışların henüz başlangıç olduğunun altı çizilen açıklamada, gelecek dönemlerde de Bitcoin Network’ünü destekleyen geliştiricilerin arkasında duracakları müjdelendi.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

728×90 muhabbit - Ünlü Borsa, Bitcoin Geliştiricilerini Destekleme Furyasına Katılıyor!300x250 muhabbit - Ünlü Borsa, Bitcoin Geliştiricilerini Destekleme Furyasına Katılıyor!
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar