Muhabbit

Ünlü Kripto Para Borsası, Mastercard İle Anlaştı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası, NFT alım satımı için Mastercard’la anlaştı.

Mastercard

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, NFT alım satımı için Mastercard ile masaya oturdu. Kripto para borsası için devrim niteliğinde olan bu yenilik, NFT furyası için büyük fırsatlar oluşturacağa benziyor.

Bu yenilikle birlikte Coinbase müşterileri, NFT platformunda alışveriş yaparken herhangi bir token’a ihtiyaç duymayacak. Kullanıcılar kendi Mastercard veya banka kartları ile dilediğince alışveriş yapabilecekler.

Coinbase yöneticisi yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Bu yenilik ile müşterilerin NFT ticareti esnasında yaşadıkları zorluklar en aza indirgenecek. Böylelikle daha fazla müşteri kitlesine ulaşmayı planlıyoruz. Bu anlaşma, NFT platformumuzun gelişmesine yardımcı olacaktır.

Anlaşma sonrası Mastercard’dan Raj Dhamodharan ise şu ifadelerde bulundu:

Mastercard olarak NFT’lerin, birçok alana sıçrayacağını düşünüyoruz. NFT’leri gelecek için büyük bir potansiyel olarak görüyoruz.

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Mastercard her geçen gün kripto para piyasasına daha fazla entegre oluyor. Hatırlarsınız ki geçtiğimiz aylarda Mastercard, ağındaki bankaların ve yatırımcıların kripto paralarla işlemler yapabilmeleri için Bakkt ile ortaklık kurmuştu. Aynı zamanda Gemini, BitPay ve Mintable da ortaklık kurduğu şirketler arasında yer alıyor.

MasterCard Firmasının Rakibi de Kripto Para Sektöründe Aktif!

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa da kripto para alanında büyük adımlar atmış durumda. Visa ödeme şirketi, geçtiğimiz süreçte kripto para danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Ardından şirket, Litecoin ile anlaşma masasına oturmuştu. Anlaşmanın neticesinde, Visa kart kabul eden tüm işletmelerde Litecoin ile ödeme yapılabileceği duyuruldu. Ayrıca, şirketin Coinbase dahil olmak üzere büyük şirketlerle 60‘tan fazla ortaklığı bulunmakta.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Daha Fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version