Muhabbit

Ünlü Milyarder De Yatırım Olarak Bitcoin’i Seçti!

Ünlü milyarder yatırımcı, kripto para dünyasına girdiğini duyurdu.

bitcoin

9 Kasım 2020 tarihinde haber kanalı CBNC’de Kelly Evans’ın sunduğu programın konuğu Amerikan milyarder Stanley Freeman Druckenmiller oldu. 67 yaşındaki milyarder daha birkaç ay önce (Haziran ayında) şüpheli gözle baktığı Bitcoin için eskisi gibi düşünmediğini açıkladı.

Programda 4.4 milyar dolarlık servetiyle Forbes’un “Geçtiğimiz Yıl Servetine Servet Katan 400 Milyarder” listesinde 167. sırada yer alan Stan Druckenmiller, özellikle Amerika için günün öneminden ve Joe Biden’ın başkan seçilmesiyle bunun ekonomi üzerindeki etkisinden konuştu. Amerikan Borsalarındaki dalgalanmayı ve gün içindeki işlem hacmine bakarak marketin verdiği tepkinin mantıklı olduğunu öne sürdü. Joe Biden’ın başkanlığıyla 6-8 ay içerisinde darmadağın olmuş ekonominin daha iyi yerlere geleceğini ekledi.

Geleneksel finansın yanı sıra Druckenmiller’a kripto para dünyası hakkındaki fikirleri de soruldu. Whitepaper’ı çıktığından ve Blockchain’i başlatıldığından beri Bitcoin’i takip eden milyarder yatırımcı pek de Bitcoin’e yatırım yapma yanlısı değildi. Ancak 2020 yılında üst üste gelişen olaylarla Bitcoin’in duruşunu inceleyen Druckenmiller, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

“Elimdeki Bitcoin’den katbekat fazla altınım var ancak şunu biliyorum ki altın tutarsa Bitcoin çok daha iyi tutacaktır!”

Stan Druckenmıller

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano da Stan Druckenmiller’ın röportajını izleyenlerden biriydi. Ünlü milyarderin Bitcoin hakkındaki konuşmasının bir kısmını sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşarak heyecanını ifade eden Pompliano’nun heyecanına kripto para dünyasının ünlü isimleri de katıldı.

Son Yazılar

Exit mobile version