Muhabbit

Ünlü NBA Oyuncusunun Tokenizasyon Hikayesi!

NBA oyuncusu sözleşmesini tokenize ediyor.

Brooklyn Nets’in popüler oyuncusu Spencer Dinwiddie geçtiğimiz aylarda kendi sözleşmesini Ethereum üzerinde bir token olarak dijitalize etmek istediğini açıklamıştı. NBA ise peşinen böyle bir girişime izin vermeyeceğini açıklamıştı. Son gelişmeler ise bu girişime umut ışığı olabilir.

Dinwiddie geçen yıl, 3 yıllık 34.5 milyon dolar değerindeki kontratı için Ethereum blokzinciri üzerinde bir token çıkarıp bunun için de 13.5 milyon dolara ICO yapmayı planladığını açıklamıştı. Böylece 3 yıllık kontratının bedelini erkenden alabilecek. Kontratının parası ise token holderlara 3 yıl içinde dağıtılacaktı. NBA buna çeşitli nedenlerden ötürü karşı çıkmıştı.

Stabil coin olarak hizmet veren Paxos ve ona bağlı Paxos Trust Company twitter üzerinden yaptığı açıklamada NBA yıldızı ile partnerlik imzaladığını ve token çıkarma sorununu aşacakları ortak bir bono çıkardılarını açıkladı. Haber bir süre önce Dinwiddie tarafından da onaylandı. Habere NBA tarafından bir yorum gelmese de yakın zamanda kontratların tokenize edildiğini görmek mümkün olacak gibi gözüküyor.

Son Yazılar

Exit mobile version