Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44483.3
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.7
0.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.23
10.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.2
2.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ünlü NFT Sanatçısı Beeple’ın Twitter Hesabı Hack’lendi: 438 Bin Dolarlık NFT Çalındı!

Dünyanın önde gelen dijital sanatçılarından Mike Winkelmann’ın Twitter hesabı saldırıya uğradı

Clock
Paylaş
Ünlü NFT Sanatçısı Beeple’ın Twitter Hesabı Hack’lendi: 438 Bin Dolarlık NFT Çalındı!

Dünyanın önde gelen dijital sanatçılarından Mike Winkelmann’ın Twitter hesabı siber saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda yaklaşık 438.000 dolarlık NFT’nin çalındığı iddia ediliyor.

BEEPLE olarak da tanıdığımız sanatçı Mike Winkelmann’ın Twitter hesabı 22 Mayıs 2022 Pazar günü kripto para dolandırıcıları tarafından büyük bir siber saldırıya maruz kaldı. Hesabı ele geçiren dolandırıcılar, Beeple’ın Twitter hesabı üzerinden ünlü lüks giyim markası Louis Vuitton ile iş birliği yaptığını ve takipçilerine NFT vereceğini belirten bir gönderiler paylaştı.

728×90 muhabbit - Ünlü NFT Sanatçısı Beeple'ın Twitter Hesabı Hack’lendi: 438 Bin Dolarlık NFT Çalındı!300x250 muhabbit - Ünlü NFT Sanatçısı Beeple'ın Twitter Hesabı Hack’lendi: 438 Bin Dolarlık NFT Çalındı!

Dolandırıcıların paylaştığı gönderiye tıklayan takipçiler ise son zamanların popüler dolandırıcılık yöntemi haline gelen Phishing saldırısına uğramış oldular. Dolandırıcılar bu gönderi vasıtasıyla Beeple takipçilerinden yaklaşık 438.000 dolarlık NFT’yi çalmayı başardı.

Gönderi Beeple’ın Twitter Hesabında 5 Saat Boyunca Kaldı!

hack - Ünlü NFT Sanatçısı Beeple'ın Twitter Hesabı Hack’lendi: 438 Bin Dolarlık NFT Çalındı!
Hack

Dolandırıcıların paylaştığı kimlik avı bağlantıları ise Beeple’ın hesabında yaklaşık beş saat boyunca kaldı. Paylaşılan ilk bağlantı ile 73.000 dolar değerinde 36 Ethereum (ETH), ikinci bağlantıda ise Ape Yacht Club, VeeFriends ve Otherdeeds gibi yüksek değerli NFT koleksiyonlarından yaklaşık 365.000 dolar değerinde ETH ve NFT çalındı. Dolandırıcılar çaldıkları NFT’leri ise kısa sürede OpenSea üzerinden sattılar. Kazançlarını aklamak için ise çaldıkları ETH’lerini bir kripto para karıştırıcısına (mixer) koydukları belirtildi.

MetaMask güvenlik araştırmacısı olarak tanıdığımız Harry.ETH ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Beeple’ın hesabının hacklendiğini duyurdu.

“BEEPLE’nin hesabı sahte bir bağlantı paylaşmak amacıyla siber saldırıya uğradı.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar