Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44324.59
2.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2371.72
-0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.04
17.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.9
3.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ünlü Telekom Firmalarının Tercihi Blockchain!

Üç büyük telekomünikasyon devi, ilerleyen teknolojilerini blockchain üzerine kuracak!

Clock
Paylaş
Ünlü Telekom Firmalarının Tercihi Blockchain!

Telekom alanında 3 küresel endüstri lideri – Telefónica, Deutsche Telekom ve Vodafone- serbest dolaşım (roaming) indirimleri için yaptığı araştırmalarda çözümün blockchain teknolojisinde saklı olduğuna karar verdi.

Clear tarafından başlatılan Blockchain projesinden, telkos için sermaye maliyetlerinin azaltması, daha hızlı gelir tanımayı desteklemesi ve şirketler arası fırsatlar ve iş akışları için verimli çözümler sunması bekleniyor.

728×90 muhabbit - Ünlü Telekom Firmalarının Tercihi Blockchain!300x250 muhabbit - Ünlü Telekom Firmalarının Tercihi Blockchain!

Hem Telefónica İnovasyon Girişimleri hem de Deutsche Telekom’un Telekom İnovasyon Havuzu, bu yılın başlarında blockchain yerleşim sistemini geliştirmeye başlamaları için Clear’a 13 milyon dolarlık bir yatırımda bulunmuştu.

Kesinlemiş teknoloji çözümü, 2019 yılı için üç sağlayıcıdan veri dolaşımı için otomatik yerleşim içeren bir sistem ile çalışıyordu.

Teknolojinin Endüstriye Olan Yararları

Sistemin kullanılması Telefónica, Deutsche Telekom ve Vodafone’un “dakikalar içinde” yıllık tasfiye sonuçlarını elde etmesine katkı sağladı. Detaya inecek olursak yeni teknoloji şirketlerin, veri tutarsızlıkları hakkında gerçek zamanlı ve çok taraflı bilgi sahibi olmasını sağlamış.

Deustche Telekom Global Carrier ticari dolaşım hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Johannes Opitz, gelişen küresel telekom altyapısı için blockchain çözümünün kullanımlasını faydalı bulduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Dolaşımda yapılacak indirim anlaşmasının mutabakatı, hatalara eğilim gösteren, karmaşık ve maliyetli bir süreçtir. Clear’ın çözümü ile birlikte, operatörler artık ortaklarının bir ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde işlem yapabilme lüksüne sahip olacaklar. Bu senaryo 5G ve Edge ekosisiteminde çok önemli bir yetenek. Operatörlerin iş ilişkilerinin ve yeni iş modellerinin önemli bir ölçüde büyümesini öngörüyoruz.

Üç telekom devi, otomatik dolaşım çözümünün 5G, Edge computing ve Internet of Things (IoT) gibi teknolojiler için gereken yeni hizmetleri destekliyor. Ayrıca bu üç şirket diğer sağlayıcıları Clear’ın sunduğu çözümü kullanmaları için ağa davet ediyor.

Clear’ın kurucu ortağı ve CEO’su Eran Haggiag, “GSMA (Mobil İletişim için Küresel Sistem) ve GLF (Global Liderler Toplantısı) gibi önde gelen endüstri kuruluşlarından, yapılan girişimlerin artık çok sayıda kullanım durumu için benimsenmesi adına baskı yapıldığını söyledi. Ayrıca Haggiag konu hakkında, işbu çözümün, firmalar arasındaki sözleşmeler için kontrol, güvenlik ve gizlilik garantisi verebileceğini belirtti.

Vodafone Roaming Services CEO’su Sheriff Bakir’de benzer bir şekilde sistemi gelecekteki yol haritalarının önemli bir unsuru olduğunu söyledi:

5g ve IoT gibi yeni ve karmaşık teknolojiler piyasaya sürüldüğünde, dolaşımdaki radikal yenilikler bir sonraki seviyeye taşınacak. Vodafone, blockchain’in bir çözüm olduğuna inanıyor ve kullanımı, sürekli inovasyonlar oluşturabilmek adına bir temel oluşturacak. Clear’ın sunduğu çözüm, blockchain’in faydalarının sağlam bir göstergesi durumunda.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar