Muhabbit

Ünlü Türk Rap Sanatçıları, NFT Dünyasına Adım Attı!

Ekibin içinde Allame, Tepki ve Ados’un bulunduğu NFT projesi yakın zamanda piyasaya sürülecek!

Ünlü Türk hip hop yıldızı Allame, yakın zamanda bir NFT projesi çıkaracak. Allame’nin kurucu olduğu NFT projesinde, Tepki ve Ados da bulunuyor. Ekip, Cryptorapperz adında bir NFT koleksiyonunu yakın zamanda piyasaya sürecek.

Avalanche blok zinciri üzerinde çıkacak olan Cryptorapperz koleksiyonu, 6666 adet NFT’den oluşuyor. Mint fiyatı 1 AVAX olan NFT projesi, Kalao NFT platformu üzerinde piyasaya sürülecek.

Cryptorapperz

2021 yılında birçok NFT, kimsenin tahmin edemeyeceği fiyatlara ulaştı. Bununla birlikte dünya çapında NFT’lere olan ilgi arttı. Sporcular, şarkıcılar, iş adamları ve şirketler NFT piyasasıyla yakından ilgilendi.

NFT’ler sahip olduğu token standartından dolayı dijital ortamda koleksiyon değeri taşıyor. Türkçesi değiştirilemez veya bölünemez token olarak bilinen NFT’ler, dijital sanatın küresel olarak büyümesini sağladı.

Bununla birlikte bir noktadan sonra NFT’ler sadece bir resim veya tasarım olmaktan çıktı ve sahibine faydalar sağlayan NFT’lere dönüştü.

Cryptorapperz Twıtter

Cryptorapperz’ın Yol Haritasında Ne Var?

6666 adet farklı NFT’den oluşan Cryptorapperz koleksiyonu 2022’nin 2’inci çeyreğinde farklı ülkelerden rap sanatçılarını bir araya getirip bir albüm yapmayı planlıyor. Yol haritasına baktığımızda albümün bütün gelirlerini ise Cryptorapperz NFT koleksiyonuna ait olacağından bahsediyor.

Bununla birlikte NFT’yi cüzdanında tutan 66 şanslı kişiye özel bir kutu göndereceğini açıklayan Cryptorapperz projesi, kutunun içinde; albüm, tişört, 3D rapperz karakteri ve bir poster olacağından da bahsediyor.

3’üncü çeyrekte Cryptorapperz’ı bir hip hop giyim markasına dönüştürmek isteyen ekip, bir platform üzerinden çalıştığını da ayrıca belirtti. Cryptorapperz, 2022 yılının sonunda NFT sahiplerine özel bir metaverse konseri gerçekleştirmeyi planlıyor.

Allame ve Tepki

20 yılı aşkın süredir rap yapan Allame ve Tepki, beraber yaptıkları şarkılar da dinleyiciler tarafından ayrıca seviliyor. Bununla birlikte Allame, Tepki’nin BoomBap albümünün prodüktörlüğünü yapmıştır. Allame Spotfiy’da yaklaşık 475.000 aylık dinleyiciye sahipken, Tepki ise aylık 700.000 dinleyiciye sahiptir.

Türk rap sanatçısı Allame, Anadolu Üniversitesi çizgi film ve animasyon bölümünden 2012 yılında mezun olmuştur. Bununla birlikte Tepki ise birçok klibin yönetmenliğini ve kurgu işlerini yapmıştır. İki rap sanatçısının da daha önce görsel işlerde bulunması, projenin vizyonunu daha iyi bir hale getiriyor olabilir.

Daha fazla bilgi için: Cryptorapperz Discord Kanalı

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version