Muhabbit

USDC 3 Milyar $ Sınırını Aştı! Hedef 1 Trilyon $

2021 yılının ikinci yarısı ile birlikte büyük bir ivmelenme yaşayan USDC, geçtiğimiz günlerde kurumsal yatırımcılardan ciddi bir talep geldiğinin altını çizmişti. Artan talep ile birlikte neredeyse her gün USDC basımı gerçekleşiyor.

USD Coin stablecoin

Coinbase ve Circle ortaklığı ile Centre Consortium tarafından yönetilen stablecoin USD Coin (USDC) hızla büyümeye devam ediyor.

2020 yılının ikinci yarısı ile birlikte büyük bir ivmelenme yaşayan USDC, geçtiğimiz günlerde kurumsal yatırımcılardan ciddi bir talep geldiğinin altını çizmişti. Artan talep ile birlikte neredeyse her gün USDC basımı gerçekleşiyor.

Yayınlanana makale ile birlikte Centre, 3 Milyar $ barajının müthiş talep sayesinde aşıldığını duyurdu. Makale, Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından paylaşıldı.

Makalede 2020 yılında yüzde 500’lük bir büyüme oranının yakalandığını belirten Centre, 2018 yılında başlatılan USD Coin ile toplamda 230 Milyar $’lık değer transferi gerçekleştirildiğini duyurdu.

USDC’nin her zaman 1:1 oranında karşılık esasına dayalı olarak basıldığının altını çizen makale, şeffaflık ve güvenlikte zirvede olduklarını açıkladı.

USDC’nin itibarı para birimleri ile kripto para birimleri arasında önemli bir köprü görevi gördüğünü belirten yetkililer, kripto para birimleri ile itibari para birimleri arasındaki geçişin çok daha şeffaf ve hızlı olduğunun altını çizdi.

Geleneksel transfer yöntemleri ile karşılaştırıldığında, karşılaştırılamaz derecede hızlı ve düşük maliyetli olan USDC transferlerinin ve USDC’nin kurumsal yatırımcılar için son derece cazip olduğu belirtildi.

DeFi uygulamalarında ciddi miktarda USDC’nin kilitli olduğuna da değinen ekip, borç alma ve borç verme noktalarında USDC teminatının kullanıldığını belirtiyor.

Hedef 1 Trilyon $

Bu gelişme ve büyüme ile kalmayacaklarını belirten Allaire, USDC için 1 Trilyon $ hedefi koyduklarını açıkladı.

Bitcoin’in kitlelerce kabulünün de “stablecoin”lerin gelişiminde büyük etkisi olduğu belirtilen makalade Bitcoin ve stablecoin büyümesinin bir paralellik içerisinde olduğundan bahsedilmekte.

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version