BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Uyuyan Japon Traderlar Uyanıyor!

Coincheck’in yaptığı araştırmalara göre, uyuyan kripto traderları Bitcoin’in hareketlenmesiyle harekete geçti!

Yayın:

-

uyuyan

Japonya’nın “uyuyan” kripto hesapları, Bitcoin’in bu hafta kritik bir fiyat direnci seviyesini test etmesiyle beraber faaliyet göstermeye başladı. Japon kripto borsası Coincheck’e göre, bu haftaki ticaret hacimi bir önceki haftaya göre 2-3 kat arasında artmış.

Coincheck’in kurucu ortağı olan Yusuke Otsuka, bir süredir işlem yapmayan uyuyan kullanıcıların bu hafta tekrar aktif hale geldiğini açıkladı. “Ticaret hacminin artışını incelediğimizde, yeniden aktif hale gelmiş kullanıcıların çoğaldığını gördük. Yani işlem yapan çoğu kullanıcıların hesapları eski” dedi.

Kullanıcıların zaten aktif hesapları varsa, yeni hesap açmak için KYC kontrolünden geçmek için ekstra işlem yapmalarına gerek kalmaz ve hemen kripto para ticaretine atılabilirler. Bunun aksine, platformda yeni olanlar hesaplarının onaylanmasını beklemek zorunda kaldılar. Bu durumdan dolayı işlem yapmaya başlayabilmeleri bir süre gecikti.

Coincheck’e göre, hu hafta yapılan doğrudan satış hacmi, bir önceki haftaya göre iki kat daha büyükken, döviz hizmetlerine olan talep üç kat arttı. Otsuka ayrıca bunun Japon hükümetinin corona virüs teşvik ödemeleri ile ilişkili olduğunu da düşünüyor. Nisan ayında, Japon Hükümeti her haneye 100.000 yen ödeme yapmaya başlamıştı.

Ayrıca, Coincheck’in ana şirketi olan Money Group’un CEO’su Oki Matsumoto, altın almayı kaçıranların artık Bitcoin ile ilgilenme olasılığına dikkat çekti.

Gündemde Libra Var

Matsumoto ayrıca merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) son zamanlardaki gelişimi hakkında yorum yaptı:

Sanırım David Marcus bir hata yaptı. Bunun Facebook’a ait bir token olduğunu söylemeliydi. “Geleceğin para birimi” olarak reklam yaptıklarında ABD hükümeti Libra’yı ciddi bir şekilde eleştirdi.

Matsumoto, Libra’nın rolünün sandece Pandora’nın Kutusu’nu açmak olacağını düşündüğünü söyledi. Bu arada Matsumoto, Birleşik Devletler tam olarak rekabetin içinde, çünkü “Libra’yı kendileri bitirdiler ve CBDC geliştirmeye başlayacaklarını söyleyemediler” dedi.

Bazı endüstri uzmanları, Amerika’nın CBDC’ler hakkındaki ilerlemesindeki isteksizliğinden endişe duyuyor. Japon kripto borsası Fisco’nun yöneticisi Takaya Nakamura, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın rolünü ABD’yi CBDC’leri daha fazla ciddiye almaya teşvik etmek olduğunu söylemişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy 50 milyon dolarlık daha Bitcoin aldı.

Yayın:

-

Kurumsal iş yazılımı şirketi MicroStrategy, kasasına daha fazla Bitcoin eklemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 4 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir başvuru formuna göre MicroStrategy’in Hazine Rezerv Politikasına uygun şekilde nakit olarak 50 milyon $ karşılığında yaklaşık 2.574 Bitcoin satın aldığı görülüyor.

Ortalama 19.427 $ fiyatla satın alınan yeni Bitcoinler ile şirketin toplam Bitcoin varlıkları 40.824 BTC’ye çıkmış oldu. Bu da toplam Bitcoin arzının yaklaşık % 0.2’sine denk geliyor.

Şirket bu hamle ile şu anda 475 milyon dolarlık nakit varlıklarını Bitcoin’e dönüştürmüş oldu ve Bitcoin tutan halka açık en büyük şirket konumuna geldi.

ABD Doları yerine Bitcoin tutmayı tercih eden CEO Michael Saylor, son satın alma işlemini Twitter’da duyurdu.

MicroStrategy’nin ilk satın alımından bu yana yükselen Bitcoin fiyatıyla birlikte, şirketin Bitcoin portföyü %60’tan fazla büyümüş oldu. Bugünün piyasa fiyatlarında, şirketin tüm satın alımlar için 475 milyon dolar harcamasına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin kasasının toplam değeri 769.4 milyon dolar seviyesine ulaşmış görünüyor.

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında yapılan bir açıklama ile, kripto para borsası Coinbase, MicroStrategy’nin ilk Bitcoin yatırımına aracılık ettiğini doğrulamıştı.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, yakın zaman önce vermiş olduğu bir röportajında, şirketin Bitcoin varlıklarını yakın zamanda herhangi bir zamanda azaltma olasılığın olmadığını da dile getirdi. Böyle bir hareketin “şirketin sermayesini düşürmek” anlamına geleceğini öne süren CEO, görünüşe göre sözlerini son 50 milyon dolarlık satın alma ile de desteklemiş oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Grayscale 7 Bin Adet BTC Satın Aldı!

Grayscale, fonlarına eklemeler yapıyor!

Yayın:

-

grayscale

Ünlü kripto fon yöneticisi Grayscale, son 24 saat içinde fonlarına 7 bin kadar Bitcoin (BTC) ekledi.

Unfolded’dan aldığımız bilglere göre kripto fon yöneticisi, Bitcoin’in fiyatı 19.000 $ civarında seyrederken, müşterileri için BTC satın aldı. Hali hazırda yarım milyon Bitcoin’e sahip olan fon yöneticisi, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %2.7’sine sahip.

Grayscale’ın son 4 Ayda Sahip Olduğu Bitcoin Grafiği

Bitcoin’in ivmelenmesi geçtiğimiz son birkaç günde iyice yavaşlamış durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırarak tam 1081 gün sonra 19.750$ eğişini aştı.

Bu eşimin aşılması, yatırımcılarda bir açgözlülük uyandırabilir. Belki de Grayscale’ın bu satın alımı, gereken talebi yerine getirmek içindir. Belki de bu hareket piyasanın genel durgunluğuna son verebilir.

Bunun dışında Grayscale Bitcoin Trust’ın ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor.

2018 yılının Ocak ayında çok ciddi bir ivmelenme yaşayan GBTC, ilerleyen aylarda ışıltıdan uzak bir profil sergilemiş. Haziran 2019’da bir toparlanma gerçekleştiren fon, günümüze kadar emin adımlarla yükselmiş.

Son 6 ayda elinde tuttuğu Bitcoin miktarını neredeyse %50 oranında artıran şirket, agresif bir politika izliyor. Yaklaşık 7 sene önce kurulan fon, bu agresif satın alımları ile birlikte, Bitcoin’e olan kurumsal ilgiyi bize sergiliyor.

Grayscale’ın BTC alım işlemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu tür durumların piyasaya olan etkisi nasıl olabilir?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.