Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44244
1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2369.89
0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.97
18.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.7
3.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İddiaya Göre Uyuyan Japon Traderlar Uyanıyor!

Coincheck’in yaptığı araştırmalara göre, uyuyan kripto traderları Bitcoin’in hareketlenmesiyle harekete geçti!

Clock
Paylaş
İddiaya Göre Uyuyan Japon Traderlar Uyanıyor!

Japonya’nın “uyuyan” kripto hesapları, Bitcoin’in bu hafta kritik bir fiyat direnci seviyesini test etmesiyle beraber faaliyet göstermeye başladı. Japon kripto borsası Coincheck’e göre, bu haftaki ticaret hacimi bir önceki haftaya göre 2-3 kat arasında artmış.

728×90 muhabbit - İddiaya Göre Uyuyan Japon Traderlar Uyanıyor!300x250 muhabbit - İddiaya Göre Uyuyan Japon Traderlar Uyanıyor!

Coincheck’in kurucu ortağı olan Yusuke Otsuka, bir süredir işlem yapmayan uyuyan kullanıcıların bu hafta tekrar aktif hale geldiğini açıkladı. “Ticaret hacminin artışını incelediğimizde, yeniden aktif hale gelmiş kullanıcıların çoğaldığını gördük. Yani işlem yapan çoğu kullanıcıların hesapları eski” dedi.

Kullanıcıların zaten aktif hesapları varsa, yeni hesap açmak için KYC kontrolünden geçmek için ekstra işlem yapmalarına gerek kalmaz ve hemen kripto para ticaretine atılabilirler. Bunun aksine, platformda yeni olanlar hesaplarının onaylanmasını beklemek zorunda kaldılar. Bu durumdan dolayı işlem yapmaya başlayabilmeleri bir süre gecikti.

Coincheck’e göre, hu hafta yapılan doğrudan satış hacmi, bir önceki haftaya göre iki kat daha büyükken, döviz hizmetlerine olan talep üç kat arttı. Otsuka ayrıca bunun Japon hükümetinin corona virüs teşvik ödemeleri ile ilişkili olduğunu da düşünüyor. Nisan ayında, Japon Hükümeti her haneye 100.000 yen ödeme yapmaya başlamıştı.

Ayrıca, Coincheck’in ana şirketi olan Money Group’un CEO’su Oki Matsumoto, altın almayı kaçıranların artık Bitcoin ile ilgilenme olasılığına dikkat çekti.

Gündemde Libra Var

Matsumoto ayrıca merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) son zamanlardaki gelişimi hakkında yorum yaptı:

Sanırım David Marcus bir hata yaptı. Bunun Facebook’a ait bir token olduğunu söylemeliydi. “Geleceğin para birimi” olarak reklam yaptıklarında ABD hükümeti Libra’yı ciddi bir şekilde eleştirdi.

Matsumoto, Libra’nın rolünün sandece Pandora’nın Kutusu’nu açmak olacağını düşündüğünü söyledi. Bu arada Matsumoto, Birleşik Devletler tam olarak rekabetin içinde, çünkü “Libra’yı kendileri bitirdiler ve CBDC geliştirmeye başlayacaklarını söyleyemediler” dedi.

Bazı endüstri uzmanları, Amerika’nın CBDC’ler hakkındaki ilerlemesindeki isteksizliğinden endişe duyuyor. Japon kripto borsası Fisco’nun yöneticisi Takaya Nakamura, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın rolünü ABD’yi CBDC’leri daha fazla ciddiye almaya teşvik etmek olduğunu söylemişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar