BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Uyuyan Japon Traderlar Uyanıyor!

Coincheck’in yaptığı araştırmalara göre, uyuyan kripto traderları Bitcoin’in hareketlenmesiyle harekete geçti!

Yayın:

-

uyuyan

Japonya’nın “uyuyan” kripto hesapları, Bitcoin’in bu hafta kritik bir fiyat direnci seviyesini test etmesiyle beraber faaliyet göstermeye başladı. Japon kripto borsası Coincheck’e göre, bu haftaki ticaret hacimi bir önceki haftaya göre 2-3 kat arasında artmış.

Coincheck’in kurucu ortağı olan Yusuke Otsuka, bir süredir işlem yapmayan uyuyan kullanıcıların bu hafta tekrar aktif hale geldiğini açıkladı. “Ticaret hacminin artışını incelediğimizde, yeniden aktif hale gelmiş kullanıcıların çoğaldığını gördük. Yani işlem yapan çoğu kullanıcıların hesapları eski” dedi.

Kullanıcıların zaten aktif hesapları varsa, yeni hesap açmak için KYC kontrolünden geçmek için ekstra işlem yapmalarına gerek kalmaz ve hemen kripto para ticaretine atılabilirler. Bunun aksine, platformda yeni olanlar hesaplarının onaylanmasını beklemek zorunda kaldılar. Bu durumdan dolayı işlem yapmaya başlayabilmeleri bir süre gecikti.

Coincheck’e göre, hu hafta yapılan doğrudan satış hacmi, bir önceki haftaya göre iki kat daha büyükken, döviz hizmetlerine olan talep üç kat arttı. Otsuka ayrıca bunun Japon hükümetinin corona virüs teşvik ödemeleri ile ilişkili olduğunu da düşünüyor. Nisan ayında, Japon Hükümeti her haneye 100.000 yen ödeme yapmaya başlamıştı.

Ayrıca, Coincheck’in ana şirketi olan Money Group’un CEO’su Oki Matsumoto, altın almayı kaçıranların artık Bitcoin ile ilgilenme olasılığına dikkat çekti.

Gündemde Libra Var

Matsumoto ayrıca merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) son zamanlardaki gelişimi hakkında yorum yaptı:

Sanırım David Marcus bir hata yaptı. Bunun Facebook’a ait bir token olduğunu söylemeliydi. “Geleceğin para birimi” olarak reklam yaptıklarında ABD hükümeti Libra’yı ciddi bir şekilde eleştirdi.

Matsumoto, Libra’nın rolünün sandece Pandora’nın Kutusu’nu açmak olacağını düşündüğünü söyledi. Bu arada Matsumoto, Birleşik Devletler tam olarak rekabetin içinde, çünkü “Libra’yı kendileri bitirdiler ve CBDC geliştirmeye başlayacaklarını söyleyemediler” dedi.

Bazı endüstri uzmanları, Amerika’nın CBDC’ler hakkındaki ilerlemesindeki isteksizliğinden endişe duyuyor. Japon kripto borsası Fisco’nun yöneticisi Takaya Nakamura, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın rolünü ABD’yi CBDC’leri daha fazla ciddiye almaya teşvik etmek olduğunu söylemişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

IP Australia Ulusal Rugby Ligi İçin Blockchain Kullanacak!

IP Australia, ulusal rugby ligi ile ortaklık yaparak sahte ürünlerin satışını engellemeye çalışacak!

Yayın:

-

IP Australia

Avustralya’nın en üst düzey rugby ligi olan National Rugby League, IP Australia ile birlikte sahte ürün satışını engellemek için blockchain tabanlı bir uygulama denemesi yapacak.

IP Australia, Avustralya’daki patentler, ticari markalar, tescilli tasarımlar ve bitki yetiştirme hakları ile ilgili fikri mülkiyet haklarının mevzuatının verilmesini düzenleyen Sanayi, Yenilik ve Bilim Bakanlığı’nın bir yan kuruluşudur.

Orijinal Ürünler Güven Rozetiyle Etiketlenecek

ZDNet’in sağlamış olduğu rapora göre yeni uygulama ticari marka sahiplerinin ürünlerini devlet siciline bağlamasını sağlamak için blockchain kullanıyor. Ürünlerin orijinalliğinin, menşeinin kanıtı olarak hareket eder ve markaların kullanımını kontrol etmelerine yardımcı olur.

Denemenin bir parçası olarak NRL, iki çevrimiçi ürün mağazası NRL Shop ve Savvy Supporter’ı platforma bağlayacak. Bu durumda, bu internet sitelerine, müşterilerin bu internet sitelerinin IP Australia tarafından doğrulandığının görsel kanıtı olan “güven rozeti” eklenecek. Müşteriler ayrıca bu güven rozetlerine tıklayarak tescilli ticari Mark ile ilgili bazı bilgilere erişim sağlayacak.

Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews, uygulamayı Avustralya yapımı ürünlerin sahteciliğini önlemek için kullanılabileceğini söyledi. Andrews ayrıca, “Ekonomiyi büyütmek ve yerel işler yaratmak için yeni teknolojilerin pratik yollarla nasıl uygulanabileceğine harika bir örnek” dedi.

IP Avustralya’nın “güven rozeti” girişimi, ajansın orijinal ürünlerin takibini geliştirmek ve sahte ürünlerin satışını en aza indirmek için çeşitli sektörlerde denedikleri Akıllı Ticari Marka platformunun bir parçasıdır.

IP Australia, blockchain uygulamalarının kullanımını test etmek için Indigenous Band and Sea Corporation ve Avustralya Nükleer Bilim ve Teknoloji Örgütü ile bir işbirliği halinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde, VeChain gıda ile ilgili tedarik zinciri takip uygulamasını hayata geçirmeye hazırlanıyordu. VeChain’in blockchain teknolojisi ile desteklediği bu yeni proje, gıda kaçakçılığının ve şirketlerin fuzuli giderlerinin engellenmesine olanak sağlayacak.

Ayrıca ünlü ayakkabı üreticisi Nike’da tedarik zinciri takibi için blockchain destekli bir çözüm kullanmayı düşünüyor.

Ne dersiniz, sizce blockchain destekli bu yazılımlar amacını yerine hakkıyla getirebilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184