Muhabbit

Hindistan, Kripto Paraları Yasaklıyor mu?

Hindistan Hükümeti, merkez bankasının baskısı altında kripto paraları tamamen yasaklama yolunda ilerliyor.

hindistan kripto para

hindistan kripto para

Hindistan Hükümeti, Merkez Bankası’nın baskısı altında kripto paraları tamamen yasaklama yolunda ilerliyor. Ülkenin Merkez Bankası gerçekleştirdiği son toplantıda kripto paraların tam anlamıyla yasaklanması gerektiğini açıklamıştı. Ülkedeki farklı kurumlar tarafından da benzer çıkışlar yapılırken, uzmanlar ise bu durumun mümkün olamayacağını savunuyor.

Ülkedeki uzmanların önemli bir kısmı, kripto paraların yasaklaması için artık çok geç olduğunu düşünüyor. Uzmanlara göre ülkedeki kripto para yasası bir dengeye oturtulmalı. Bu zorlamanın yatırımcılar ile birlikte ülkenin Merkez Bankası bulunan yabancı para cinsinden rezervleri de olumsuz etkileyeceğini düşünen uzmanlar, ekonominin zarar görebileceğinin altını ısrarla çiziyor.

Hindistan Hükümeti kripto paraları bir yatırım aracı olarak görürken, işlemleri ve getirileri vergilendirmek istiyor. Anca Merkez Bankası ve bazı kuruluşlar tarafından yapılan baskılar sonucu bu durum gerçekleşmeyebilir.

Kapsayıcı bir düzenlemenin gerekliliğini savunan ve her fırsatta hükümete bunu hatırlatan uzmanlar, kripto paraları yurt dışına göndermenin ve yasaklanma olasılığının oldukça düşük olduğunu da vurguluyor.

Hindistan tarafındaki mevcut durumu siz nasıl yorumluyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version