Muhabbit

Uzun Zamandır Beklenen GameStop NFT Pazarından Yeni Haberler!

Amerikalı ticaret devi GameStop’tan NFT pazarına ait yeni haberler geldi. Şirket tarafından 11 Temmuz 2022 tarihinde resmi açıklama yapıldı.

Amerikalı video oyunu, elektronik alet ve oyun ürünleri satıcısı GameStop, kripto para ekosistemine önemli adımlar atarak girmişti. Immutable X ile partnerlik kuran firma, Ethereum tabanlı bir NFT pazarı kuracağını açıklamış ve pazarın beta sürümünü kullanıma açmıştı.

İlginizi çekebilir: GameStop, Ethereum Tabanlı NFT Pazarının Beta Sürümünü Başlattı!

OpenSea ve Coinbase gibi önemli oyuncuların olduğu NFT pazarına, GameStop da girdi. Platformun resmi açılışı yapıldı.

GameStop NFT Pazarı Açıldı

Pazartesi günü (11.07.2022) yapılan basın açıklamasında platformun; oyuncular, oyun yaratıcıları ve NFT koleksiyoncuları için alım satım ve trade işlemlerine açıldığı duyuruldu. Haberin yazıldığı şu dakikalarda platformda 230’dan fazla NFT koleksiyonu listelenmiş bulunuyor.

Açılan NFT pazarı, Ethereum Layer 2 üzerinde geliştirildi. Geliştirme çalışmaları gelecekte de devam edecek ve Immutable X desteği ile platform daha da değişik özellikler kazanacak.

Şirketten yapılan açıklamada şunlar söyleniyor:

Zaman içerisinde NFT platformumuz; Web3 oyunları, daha fazla içerik üreticileri ve Ethereum tabanlı teknolojileri içeren yeni kategori ve özelliklere sahip olacak.

İlginizi çekebilir: GameStop 2022 Yılı İlk Çeyrek Raporunu Açıkladı! Şirket Dijital Varlıklardan Ne Kadar Kâr Etti?

NFT Pazarının Açılması Bekleniyordu

Firma tarafından Şubat 2022’de yapılan açıklamaya göre, NFT pazarının 2022 yılının sonuna doğru açılacağı söylenmişti. Ancak bu açıklama sonrası firma mart ayında açılış tarihini Temmuz 2022 olarak güncellemişti.

Bu açılış ile birlikte GameStop; NFT pazarı açılışını, kripto para ve NFT cüzdanı hamlesinden tam 2 ay sonra gerçekleştirmiş oldu. Böylelikle platform kullanıcıları, web browser’ları üzerinden merkeziyetsiz uygulamaları kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

İlginizi çekebilir: GameStop’tan, Kripto Para ve NFT’ler için Dijital Cüzdan Açıklaması!

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version