Muhabbit

VanEck, Dijital Varlık Odaklı Şirketlere Yönelik Nasdaq’ta Yeni ETF Başlattı!

VanEck, Dijital Dönüşüm ETF adını verdiği ETF’i başlattı.

Varlık yöneticisi VanEck, Nasdaq’ta dijital varlık alanında çalışan şirketleri izlemeyi amaçlayan yeni bir borsa yatırım fonu (ETF) başlattığını duyurdu.

Dijital Dönüşüm ETF (NASDAQ:DAPP) olarak adlandırılan ETF, kripto para borsaları, madenciler, ödeme ağ geçitleri, donanım ve teknoloji sağlayıcıları dahil olmak üzere dijital varlık alanındaki çeşitli şirketlere yönelik olacak.

VanEck, yaptığı bir açıklama ile fonun kripto para birimlerine doğrudan veya dolaylı olarak türevler yoluyla yatırım yapmayacağını söyledi. 

DAPP’ın ayrıca, Global Dijital Varlıklar Sermaye Endeksi’nin performansını izlemeye çalışacağı da belirtildi. Şirket açıklamasında, yeni endeksin, gelirlerinin en az %50‘sini dijital varlık projelerinden üreten veya varlıklarının en az %50’sini doğrudan dijital varlıklara veya dijital varlık projelerine yatıran şirketleri içereceğini söylüyor.

Şirketin ETF ürünleri genel müdürü ve başkanı Ed Lopez, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Şirketimiz dijital varlıkların bir varlık sınıfı olarak faydasına ve uygulanabilirliğine uzun zamandır inanıyor. Bunun yanında yatırımcıların dijital dönüşümü güçlendiren şirketlere yönelmesini sağlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Bilindiği üzere VanEck geçen Aralık ayında Bitcoin ETF için başvuruda bulundu. Bu, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) ETF onayı için ikinci girişimi oldu.

Son başvurunun ardından SEC tarafı geçen ay VanEck’in başvurusunu kabul etti ve bu ayın sonlarına kadar konu ile ilgili kararını açıklaması bekleniyor.

VanEck Hakkında

VanEck, etkili yatırım fırsatları yaratması muhtemel eğilimleri belirlemek için finansal piyasaların inceleyen bir şirkettir. Ayrıca VanEck, iyi tasarlanmış yatırım süreçleriyle desteklenen etkileyici risklerle aktif ve pasif stratejiler sunmaktadır. 31 Mart 2021 itibariyle VanEck, yatırım fonları, ETF’ler ve kurumsal hesaplar dahil olmak üzere yaklaşık 71,2 milyar dolarlık varlıkları yönetmektedir. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version