Muhabbit

VanEck’ten Önemli Rapor: 175 milyar dolarlık Bitcoin tutuluyor

Yatırım firması VanEck, spot bitcoin borsa yatırım fonunun ihraççısı olarak yeni yayımladığı raporda ülkeler, özel şirketler ve vakıfların yaklaşık 175 milyar dolarlık Bitcoin tuttuğunu belirtti. VanEck’in raporuna göre popüler kripto para birimini edinen çeşitli ETF’ler, ülkeler ve kamu ile özel şirketler arasında toplamda yaklaşık 175 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor.

VanEck’ten Önemli Rapor!

“Kurumsal yatırımcılar arasındaki Bitcoin ilgisi de artış gösteriyor. Hedge fonlar, varlık yönetimi şirketleri ve bağışlar, Bitcoin’in değer deposu olarak potansiyelini giderek daha fazla tanımaya başlıyor. Yaklaşık olarak 175 milyar dolarlık Bitcoin şu anda ETF’ler, ülkeler, kamu ve özel şirketler tarafından tutuluyor.”

VanEck

Bu, CoinGecko’ya göre toplam Bitcoin arzının yaklaşık %15’ine denk geliyor. Çarşamba günü itibarıyla Bitcoin’in toplam piyasa değeri yaklaşık olarak 1.2 trilyon dolar civarındaydı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, piyasa değeri açısından son bir haftada 64.000 doların üzerinden 57.000 dolara düştü. VanEck, Ocak ayında işlem görmeye başlayan spot bitcoin borsa yatırım fonu ihraç etti. The Block Data Dashboard’a göre fonun yönetim altındaki varlıkları 600 milyon dolar civarında.

Son Yazılar

Exit mobile version