Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44189.63
2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2361.09
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.5
16.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239
2.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Varlık Yöneticisi Cobo, Asya Pazarında DeFi’ı Güçlendirmek İstiyor!

Cobo, daha fazla Asya-Pasifik yatırımcısının DeFi pazarına güvenli erişimi için girişim başlattı.

Clock
Paylaş
Varlık Yöneticisi Cobo, Asya Pazarında DeFi’ı Güçlendirmek İstiyor!

Çin’deki genel yasaklara ve Kore borsalarındaki düzenleyici baskılara rağmen, Asya, kripto para yatırımları için bir yuva olmaya devam ediyor.

Dijital varlık yöneticisi Cobo, daha fazla Asya-Pasifik yatırımcısının DeFi pazarına güvenli erişimi için ikna edici kanıtlar sunarak, merkezi olmayan finans ürünlerine giden kurumsal yolları ilerletmek için girişim başlattı.  

728×90 muhabbit - Varlık Yöneticisi Cobo, Asya Pazarında DeFi'ı Güçlendirmek İstiyor!300x250 muhabbit - Varlık Yöneticisi Cobo, Asya Pazarında DeFi'ı Güçlendirmek İstiyor!

Şirket yakın zaman önce yaptığı açıklamada, yeni girişim kapsamında başlatılan B Serisi finansman turunun yatırımcılar yararına kullanılacağı belirtildi. Elde edilen fonun ise Cobo tarafından kurumların ve müşterilerinin merkezi olmayan finans ürünlerine uyumlu bir şekilde erişmesini sağlayan ilk hizmet olarak DeFi veya DaaS altyapısını geliştirmek için kullanılacağı duyuruldu. 

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Bunun yanında elde edilen gelirlerin, sermaye, düzenleyici lisanslar almak ve tüm ürünlerde kara para aklamayı önleme yönergelerine uyulmasını sağlamak için kullanılacağı da belirtildi. Cobo ayrıca DaaS’in kurumlara piyasa karmaşıklıklarını anlama ihtiyacı duymadan DeFi akıllı sözleşmelerine daha güvenli bir şekilde yatırım yapmasını sağladığını açıkladı. 

2017 yılında kapsamlı bir blok zinciri altyapı sağlayıcısı olarak kurulan Singapur merkezli şirketin ortakları arasında, DST Global, A&T Capital ve IMO Ventures gibi yatırım şirketleri bulunuyor. Cobo, öncelikle Asya-Pasifik bölgesindeki kurumsal yatırımcılara hizmet veriyor. Şu anda müşterileri, bölgedeki kripto para varlıklarına yönelik akıllı para talebini bir kez daha vurgulayan 300’den fazla kurumsal yatırımcıyı içeriyor.

Cobo’nun kurucusu ve CEO’su Discus Fish, yeni DaaS altyapısının Asya genelinde kripto para varlıklarına artan talebin olduğu bir zamanda geliştirildiğini söylüyor.

“Çin’de kripto para ticareti ve madenciliğine yönelik kapsamlı bir yasağa rağmen Asya, Japonya, Kore ve daha yakın zamanda Vietnam dahil olmak üzere birçok ülke kripto para pazarına ev sahipliği yapıyor. Daha gelişmiş Asya pazarlarında kripto para birimleri yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olarak görülüyor.”

Bilindiği üzere kripto para ve geleneksel varlıklar, Çinli emlak geliştiricisi Evergrande’ın temerrüde düşme eşiğinde olduğu korkusuyla son günlerde aşırı fiyat dalgalanmaları yaşadı. Endişelerini sürdüren yatırımcılar bu durumun kripto para piyasasını ne derecede etkileyeceğini izlemek adına piyasaya şu an için dışarıdan bakmayı tercih ediyor.  

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar