Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39661.88
2.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2172.78
3.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.32
1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.1
0.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Venezuela Havalimanı, Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek!

Venezuela’da bulunan bir havalimanı, kripto para ödemelerini kabul edecek!

Clock
Paylaş
Venezuela Havalimanı, Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek!

Venezuela havalimanı, biletler ve diğer hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve piyasada bulunan kripto para birimlerini kabul etmeye hazırlanıyor.

Yerel bir haber ajansı olan El Siglo’dan elde ettiğimiz bilgilere göre Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı, kripto para ödemelerini, sistemine entegre etmek amacıyla çalışmalara başladı.

728×90 muhabbit - Venezuela Havalimanı, Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek!300x250 muhabbit - Venezuela Havalimanı, Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek!

Maiquetia olarak da bilinen havalimanı, Venezuela’nın başkenti olan Karakas’ta bulunuyor.

Maiquetia havalimanının müdürü Freddy Borges, Bitcoin, Dash ve Petro dahil olmak üzere birçok kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planladığını açıkladı.

Görünüşe göre havalimanı yönetimi, Venezuela’nın kripto paralar ile ilgili faaliyetleri denetlemesi ile birlikte yeni ödeme seçeneklerini araştırmaya başlamış.

Borges, Maiquetia havalimanında kripto para ödemelerini sağlamaları sayesinde, şirketin uluslararası standartlara doğru ilerlemesine ayrıca, kripto para birimlerini benimsenmesine yol açacağını belirtti. Yönetici, aynı zamanda kripto para ödeme seçeneklerinin bütün turistler için faydalı olacağına inanıyor.

Borges’e göre, küresel anlamda erişilebilir olmak için yeni ekonomik ve teknolojik düzene uyum sağlanması gerekiyor.

Bildiğiniz gibi Venezuela, bir CBDC denemesi yapıyor. Ülkenin merkez bankası 1 Ekim 2021 tarihinde dijital Venezuela bolivarını piyasaya sürdü.

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli havalimanları ve havayolu şirketleri, son yıllarda kripto para ödemelerini ve blockchain tabanlı fırsatları yakalamanın yollarını araştırmakta. Bunlara, nakit ödemeler için farklı seçeneklerin yanı sıra COVID-19 test sonuçları ve müşteri doğrulama hizmetleri gibi durumlar dahil edildi.

2014 yılının Mart ayında, Letonya menşeli havayolu şirketi airBaltic, kripto para ödemelerini başlatmış olup, Ethereum ve DOGE’u bilet ödemesi olarak kabul ettiğini açıklamıştı.

Güney Amerika’da Kripto Para Benimsenmesi Artıyor!

Güney Amerika kıtasında yer alan El Salvador’un Bitcoin’i yerel para birimi olarak ilan etmesinden sonra, Venezuela gibi ülkeler kripto para birimini araştırmaya ve bundan yararlanmak için çalışmalara başladı.

Devlete ait bir kripto para borsası bulunan ülkede, kripto para madenciliği yasallaştırıldı ve birçok yerde ödeme yöntemi olarak kripto para birimleri kullanılmaya başlandı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar