Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Visa, 50’den Fazla Kripto Para Şirketiyle Ortaklığını Duyurdu!

Ödeme hizmetleri sunan dev marka Visa, müşterilerinin dijital para birimlerini harcamasının önünü açmak için 50’den fazla kripto para şirketiyle ortaklık kurduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Visa, 50’den Fazla Kripto Para Şirketiyle Ortaklığını Duyurdu!

Visa kripto para dünyasında kalıcı bir şekilde ilerlemek için çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılı içinde sık sık bu gayesini dile getiren Visa, sadece 2021 yılının ilk yarısında kripto para bağlantılı Visa kartlarına 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptı.

Ödeme hizmetleri sunan dev marka Visa, müşterilerinin dijital para birimlerini harcamasının önünü açmak için 50’den fazla kripto para şirketiyle ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklıklar ile birlikte kripto para kabul etmeyenler de dahil olmak üzere Visa kabul eden herhangi bir satıcıda kullanılabileceği anlamına geliyor.

Visa, FTX ve Coinbase Dahil 50 Şirketle Ortak!

7 Temmuz yani bugün yapılan bir açıklamada müşterilerinin Visa kartları aracılığıyla dijital para birimlerini harcamasına ve dönüştürmesine izin vermek için FTX ve Coinbase dahil olmak üzere 50’den fazla kripto para şirketi ile ortaklık kuruldu.

Ortaklıklar ile birlikte müşteriler, dijital varlıkları kabul etmeyenler de dahil olmak üzere dünya çapında 70 milyon satıcıda dijital para birimlerini dönüştürmesi ve harcaması kolaylaşacak. Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield Insider’a “Satıcıların hiçbir şeyi değiştirmesi gerekmiyor” dedi. Satıcıların hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan kripto varlıklar anında fiat para birimlerine dönüştürülerek kabul edilecek.

“Kripto para platformlarında varlıkları olan, kripto para ticareti yapan ve cüzdanında kripto para tutan tüketicilerimiz gittikçe artıyor. Bununla birlikte kripto para dünyasını gerçekten anlamayan milyonlarca satıcımız mevcut. Satış noktalarını ve terminallerini güncellemek veyahut Blockchain’in ne olduğunu anlamak istemiyorlar.”

Vısa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffıeld

Kripto para platformuna bağlı olsa da sunulan özellikler arasında kullanıcıların nakit para, havayolu milleri veyahut otel puanları kazanmalarına benzer olarak fiat para harcayarak kripto para birimlerinin kazanmasının önü açılıyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar