Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44320.41
2.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2371.99
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.82
16.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.7
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Visa Brezilya’da Bitcoin Ödemelerine Sıcak Bakıyor!

Visa, Brezilya’da Bitcoin ödemeleri için planlar yapıyor.

Clock
Paylaş
Visa Brezilya’da Bitcoin Ödemelerine Sıcak Bakıyor!

Ödeme devi Visa, bildirilenlere göre kripto paraları hem ödemeler için hem de değer deposu olarak platformuna entegre etmek istiyor!

Visa’nın yeni iş bölümünün başkan yardımcısı Eduardo Abreu, Brezilya’da yerel bir haber kuruluşu olan Seu Dinheiro ile bir röportaj yaptı. Abreu röportajda, şirketin kripto paraları hem ödeme birimi olarak hem de bir değer deposu olarak platforma entegre etmek istediklerini söyledi.

728×90 muhabbit - Visa Brezilya'da Bitcoin Ödemelerine Sıcak Bakıyor!300x250 muhabbit - Visa Brezilya'da Bitcoin Ödemelerine Sıcak Bakıyor!

Mart 2021’de Visa’nın Brezilya CEO’su Fernando Teles, geleneksel finans kurumları ile kripto para hizmetleri arasındaki boşluğu kapatmak için tasarlanmış bir API’nin yanı sıra tokenize ödeme konseptini tanıtmıştı.

Visa İtibari Paralar ve Kripto Paraları Bir Araya Getirmek İstiyor!

Röportajda Abreu, müşterilerin aynı yerde itibari para ve kripto para birimi ile işlem yapabilmeleri için geleneksel bankacılık faaliyetlerinin, kripto para ekosistemi ile entegrasyon göstereceğine inandığını belirtti.

Halihazırda Visa, platformunda 180 para birimine destek veriyor. Bununla beraber şirket, bölgedeki benimsenmeyi en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla ülkenin ulusal bankaları Alterbank, Ripio ve Zro’dan yararlanacak.

Lansman tarihi ile ilgili kesin bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak önümüzdeki aylarda Visa’dan bir bilgi gelecektir.

Abreu, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Bitcoin’in en büyük artılarından biri kolay erişilebilir olmasıdır. İtibari para birimini bozdurmaktansa, kripto paraları bozdurmak daha kolay bir hâl aldı.

Bu hizmetin yanı sıra Abreu, müşterilerinin kripto para olarak geri ödeme alma olasılığının da varlığından bahsetti:

Brezilya vatandaşları, kart puanları, miller ve indirimler gibi bir geri ödeme kültürüne sahip. Bu ödemeleri neden kripto para şeklinde almasınlar ki?

Visa, kripto para birimi alanında uzunca bir zamandır manşetlerde. Geleneksel ve modern finansın öncüsü olma amacı taşıyan şirket, geçtiğimiz ay 150.000 $ karşılığında CryptoPunk NFT’si satın aldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar