Muhabbit

SON DAKİKA

Visa Kripto Para Yol Haritasını Açıkladı!

Visa, kripto paralar ile alakalı yol haritasını açıkladı.

Clock
Paylaş
Visa Kripto Para Yol Haritasını Açıkladı!

Visa, kripto para dünyasında kalıcı olacağının sinyallerini daha önce vermişti. Bir son dakika açıklaması olarak Visa, kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılması yönündeki çalışmasının yol haritasını açıkladı.

İlk olarak Kansas merkezli, Afro-Amerikan vatandaşların kurduğu ve odağını da bu yönde ilerleten bir dijital banka olan First Boulevard, Visa müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini entegre etmesine yardımcı olmak için tasarlanan API’leri pilot olarak kullanacak.

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) bir ulusal güven sözleşmesi için onay verildikten sonra geçen ay ilk ABD ulusal “dijital varlık bankası” haline gelen Bitcoin ve kripto custody hizmeti veren Anchorage, Visa müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini varlıklarını bünyesinde saklayacak.

Visa’nın kripto para bölümünden sorumlu ismi Cuy Sheffield, Forbes’a yaptığı açıklamada,Kripto paraları daha çok dijital altın gibi görüyoruz” veBitcoin harcamak için daha az talep var.” dedi.

Sheffield’ın yorumları, geçtiğimiz hafta Visa CEO’su Al Kelly tarafından yapılan açıklamalarla aynı doğrultuda. Şirketin 2021 yılı ilk çeyreği toplantısında konuşan Kelly, Bitcoin’i “dijital altın” olarak tanımlamış ve kripto para birimlerinin “bu noktada önemli bir ödeme şekli olarak kullanılmadığını ancak kullanılması gerektiğini” söylemişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar