Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44171.83
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2360.21
-0.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.6
18.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Visa Kendi Dijital Parası İçin Patent Başvurusu Yaptı!

14 Mayıs’ta ortaya çıkan patent başvurusu aslında, 2018 Kasım ayına kadar gidiyor.

Clock
Paylaş
Visa Kendi Dijital Parası İçin Patent Başvurusu Yaptı!

Visa, kendi dijital para birimin yaratmak için U.S Patent and Trademark Office’e patent başvurusunda bulundu.

14 Mayıs’ta ortaya çıkan patent başvurusu aslında 2019 Kasım ayına kadar gidiyor.

728×90 muhabbit - Visa Kendi Dijital Parası İçin Patent Başvurusu Yaptı!300x250 muhabbit - Visa Kendi Dijital Parası İçin Patent Başvurusu Yaptı!

Visa yaptığı patent başvurusunda, merkezi bir sistem ile yönetilen bir kripto para birimi ile ilgili.

Yapılan başvuruda ise, Ethereum kullanılması olasılık dahilinde olan bir ağdan bahsediliyor. Kurulacak ağ ise dijital bir para birimi ile ilişkilendirilmiş bir dijital cüzdan şekilde çalışacak.

Bazı analistlere göre ise yapılan başvuru, itibari para birimleri ile ilişkilendirilecek, değerini dijital ortama yansıtabilecek merkezi bir stablecoin anlamını taşımakta.

ABD Doları Endeksli Olacak

Aynı zamanda patent başvurusunda endekslenecek itibari para biriminin ABD Doları (USD) olacağı da belirtilmiş durumda. Konu ile alakalı olarak ise Forbes, patent ile birlikte Sterlin, Japon Yeni ve Euro ile de stablecoinler üretilip uygulanabileceğinin altını çizmekte.

Bir merkez bankasının itibari para birimi, dünyanın herhangi bir yerinde dijitalleştirilebilir.

Coinbase Visa Üyesi Olmuştu

Geçtiğimiz Subat ayında sizlere Coinbase’in resmi olarak Visa üyesi bir kuruluş haline geldiğini duyurmuştuk. Bu üyelik ile birlikte Coinbase herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan (banka), kendi “Visa” kartını çıkarabilir hale gelmişti. Bu durum ise Visa’nın Coinbase incelemelerini tamamladığını ve en az bir banka kadar güvendiğini göstermekte.

Benzer şekilde kripto paralar ile ilgili fintech çözümleri ile son dönemde one çıkan startup “Fold” da Visa’nın Fintech Fast Track Programı’na katılmaya hak kazanmıştı. Bu adım ile birlikte Fold, Visa imzalı debit kartlar üretmeye başladı. Fold’un debit kartının diğer debit kartlardan farklı olduğu nokta ise, yapılan harcamalar ile Bitcoin (BTC) kazandırması.

Son dönemde ülkemizde de popülerleşmeye başlayan “cashback” kampanyaları (Netflix ve Spotify iadeleri) gibi yapılan nakit para iadeleri Fold’un yeni çözümü ile Bitcoin olarak kazanılıyor. Bu sayede kullanıcılar Bitcoin satın almadan Bitcoin sahibi olabiliyor.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar