Muhabbit

Vitalik Buterin, Tornado Cash Geliştiricilerinin Hukuki Mücadelesine Destek Verdi

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Tornado Cash geliştiricilerinin yasal savunma fonuna önemli bir destek sağladı. Tornado Cash kullanıcıların kripto işlemlerini anonim hale getiren bir gizlilik aracı olarak bilinmektedir. Ancak bu araç suçlular tarafından çalınan veya hacklenen fonları aklamak için de sıklıkla kullanılıyor. Bu yüzden geliştiricileri de hukuki sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Vitalik Buterin’den Destek

Ethereum kurucu ortağı Vitalik, Juicebox: Free Alexey & Roman’a yaklaşık 113.000 dolar değerinde 30 ETH bağışladı. Buterin’in cüzdanından yaklaşık 113.000 dolar değerinde 30 ETH (Ether) Juicebox isimli kitle fonlama platformuna aktarıldı. Bu fonlar Tornado Cash geliştiricileri Alexey Pertsev ve Roman Storm’un yasal savunmalarını desteklemek için kullanılacak.

Kripto dünyasının önemli isimlerinden biri olan Buterin, uzun süredir kripto gizliliğini ve kullanıcıların varlıklarını özel bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan araçları savunuyor. Buterin’in bu davayı desteklemesi onun gizlilik konusundaki duruşu göz önüne alındığında şaşırtıcı değil.

Son Yazılar

Exit mobile version