BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

VPN Kullanmak Gerekli Mi? Kesinlikle Evet!

Hükümetler, pazarlama ajansları ve hatta bilgisayar korsanları indirdiğiniz dosyalara ve ziyaret ettiğiniz her siteye erişebilir.

Yayın:

-

vpn

Bir VPN hizmeti kullanmadan, çevrimiçi gerçekleştirdiğiniz her hareketinizin ISS’ler ( İnternet Servis Sağlayıcısı) tarafından kaydedilip satılabileceğini biliyor muydunuz? Hükümetler, pazarlama ajansları ve hatta bilgisayar korsanları indirdiğiniz dosyalara ve ziyaret ettiğiniz her siteye erişebilir. İnternetinizi nasıl güvenli hale getireceğinizi ve kimliğinizi bir özel ağ ile nasıl koruyacağınızı öğrenin.

VPN’e İhtiyacım Var Mı?

VPN’ler, internette gezinmenizi güvence altına almak ve sizi çevrimiçi olarak korumak için tasarlanmış bir araçlardır. VPN’ler verilerinizi korumak amacıyla tasarlanmıştır. VPN hizmetleri internet trafiğinizi şifreleyerek, güvenli VPN sunucuları üzerinden yeniden yönlendirme yaparak ağınızı güvenli hale getirir. Günümüz dünyasında veri gizliliğimiz ve “unutulma hakkımız” sürekli saldırı altında olduğundan, VPN hizmetlerinden birini kullanmaya başlamanın tam zamanı olabilir.

VPN Nasıl Çalışır?

VPN’ler, çevrimiçi etkinliğinizi üçüncü taraflara ve siber suçlulara karşı korumak için şifreleme yöntemini kullanır. Çevrimiçi verilerinizi anlamsız hale getirir ve böylelikle diğer kişiler tarafından çözülemez hale getirir. Çevrimiçi verileriniz aramalarınız, indirdiğiniz dosyalar ve kripto para cüzdanı bilgileriniz gibi şeyleri içerir ve ziyaret ettiğiniz sitelerin tümü gizlidir. Şifreleme, saldırganların yaptığınız şeyi görmesini veya müdahale etmesini engelleyerek değerli bilgilerinizi çalmanızı veya sizi gözetlemelerini son derece zorlaştırır.

Neden VPN Kullanmalıyım?

VPN, verilerinizi hırsızlığa karşı korumada yardımcı olabilir, herkese açık Wi-Fi ağlarını güvenli hale getirebilir ve ülkenizde engellenmiş olan sitelere, kısacası tüm internet ağına erişmenize yardımcı olabilir.

ISS’lerin ve hükümetlerin, parasal veya politik kazanç için çevrimiçi etkinliğinizi izledikleri bilinirken, bilgisayar korsanları halka açık Wi-Fi noktalarında finansal bilgilerinizi veya şifrelerinizi çalmaya hazır halde beklediklerini biliyor muydunuz? VPN’ler temel bir internet güvenliği aracı olarak tanımlanabilir ve verilerinizi bilgisayar korsanlarından, sizi izleyenlerden korumayı görev edinir.
 

  1. VPN’ler sizi takibi neredeyse imkansız olan hırsızlıklardan koruyabilir

Günümüzde en değerli varlıklarınızın yarısından fazlası dijitaldir. Günümüz teknolojisi ile birlikte hırsızlar siber suçlulara dönüştü bu kişiler için de kimlik bilgileriniz ve finansal işlem detaylarınız en değerli ürünler konumunda.

Hiç kimse verilerinin çalınmasına karşı korunmalı değildir. Pasaport bilgileri, e-posta adresleri, banka hesap bilgileri ve sosyal güvenlik numaraları her gün dark web üzerinde cüzi miktarlara satışa sunuluyor. VPN’ler de bu noktada devreye girerek bağlantıları korumaya odaklanır. Bu nedenle aktarım sırasında bilgi çalmaya çalışan saldırganlar VPN servislerini aşmakta zorlanır.

2. VPN’ler güvenlik duvarlarının aşılmasına yardımcı olabilir
 

VPN’ler, hükümetler ve üniversiteler tarafından empoze edilen güvenlik duvarlarının aşılmasına yardımcı olabilir. Trafiğiniz şifrelenmiş sunucular üzerinden yönlendirildiğinden, IP adresiniz VPN sunucularından birinin adresiyle değiştirilir. Bu durum ise hiç kimsenin trafiğinizi takip edemeyeceği anlamına gelir. Sonuç olarak, çevrimiçi içeriğe erişiminiz artık yerel olarak kısıtlanmayacaktır.

3. VPN’ler tarama geçmişinizi güvence altına alabilir
 

İnternet, verilerinizin ülkeden ülkeye tahmin edilemeyecek şekilde geçtiği dağınık bir yerdir. Bu durum para kazanma amacı güden ISS’leri ve bilgisayar korsanlarını teşvik eder. VPN hizmetleri IP’nizi gizler ve siz ve internet arasında güvenli bir şifreli tünel oluşturur. Bu sayede çevrimiçi yaptığınız her şey – ziyaret ettiğiniz web siteleri veya indirdiğiniz dosyalar – İSS’niz tarafından görülemez.
 

4. VPN’lerle herhangi bir kripto borsasına erişin

Bir VPN ile coğrafi olarak kısıtlanmış kripto borsalarına kolayca ve güvenle erişebilirsiniz. Bu şekilde, nerede olursanız olun kripto para borsalarına erişim sağlayabilirsiniz. Dahası, güvenilir bir VPN sayesinde yeni nesil şifrelemeyle tam koruma ile kripto para ticareti gerçekleştirebilirsiniz.
 

5. VPN’e Karar Vermek

Bir VPN hizmeti seçmeye gelince, en hızlı indirme ve paylaşım hızlarını elde etmek için veri sınırı olmayan birini seçin. Bu noktada yüksek dereceli şifreleme esastır; aksi takdirde verileriniz güvenliğini sağlamaya söz veren hizmet sağlayıcı tarafından sızdırılabilir. Dikkate alınması gereken diğer bir husus ise VPN’in kullanılabileceği cihazlar ve platformlardır. NordVPN’i her büyük platformda ve aynı anda 6 cihaza kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca Masaüstü cihazlar, iOS ve Android için NordVPN uygulamasını da indirebilirsiniz. NordVPN’i Bitcoin ve Ethereum gibi çeşitli kripto para birimleri ile satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Frontier, NFT Teknolojisine Destek Sunacak!

Frontier, NFT kullanıcılarına yeni bir ayrıcalık sağlıyor!

Yayın:

-

Frontier

Frontier, non-fungible tokenler ve semi-fungible tokenler için izleme ve yönetme desteği sunmaya hazırlanıyor.

Frontier’in paylaştığı blog gönderisine göre, kullanıcılar artık mobil cüzdanlarını Frontier arayüzüne bağlayarak tüm NFT pozisyonlarını görüntüleyebilecek.

Blog gönderisinde, Frontier’in NFT ve semi-fungible tokenler için verdiği destek için heyecanlı oldukları belirtildi.

Kullanıcılar artık Frontier’in uygulaması üzerinden NFT’leri için bu yeteneklere sahip olacak:

  1. NFT’ler İzleyebilmek: Frontier ile diğer mobil cüzdanlarınıza bağlanarak hangi pazardan satın aldığında bakılmaksızın tüm NFT’lerinizi izleyebilirsiniz. Kullanıcılar, sahip oldukları NFT’leri detaylı bir şekilde görüntüleyebilir.
  2. NFT’leri yönetme: Diğer mobil cüzdanınızı Frontier’e bağlayarak, NFT’lerinizi diğer cüzdanlara ve adreslere gönderebilirsiniz.
  3. Hareketi Destekler: Ses ve hareket destekli NFT’ler, Frontier’de oynatılabilir.
  4. NFT’lere Ayrılmış Bölüm: Artık “Varlık” sayfamızda üç farklı sekmemiz var. Bunlardan ilki Tokenler, İkincisi Pozisyonlar ve son olarak NFT’ler.

Frontier Nedir?

Frontier tek bir blockchain ağından bağımsız bir şekilde, DeFi ürünlerini birleştirmeye odaklanan bir katman projesi olarak tanımlanabilir.

Frontier’in amacı, yükselen DeFi popülaritesinde DeFi uygulamalarını ve çözümlerini tek bir katman üzerinde birleştirip kullanıcılara sunmak.

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

Frontier’in ayrıca kendine has yerel bir tokenı mevcut. Front isimli token, Front Chain üzerinde çalışıyor ve Frontier Suite’e dahil edilmiş uygulama ve platformlarda çok düşük “gas” ücretleri ile hizmet sunuyor.

Ayrıca yönetişim bağlamında ikinci bir tokene ev sahipliği yapan platform, bu süreci gFront isimli bir token ile sürdürecek.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu Çağrısı!

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu çağrısında bulundu.

Yayın:

-

ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu Çağrısı!

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, ASEAN ülkelerine çağrıda bulundu. South China Morning Post’un haberine göre Çin Başkanı, bölgesel kalkınma ve siyasi istikrarı korumak amacıyla Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Singapur liderliğinde kurulan Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’ni yani ASEAN’ı “Dijital İpek Yolu”nu geliştirmeye çağırdı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin de katıldığı Suudi Arabistan’daki G20 Liderler Zirvesi’nden sonra Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping’in durağı Çin’in Nanning kentinde düzenlenen China-ASEAN Expo oldu. Mevzu bahis çağrı da tam burada gerçekleşti.

Kısa bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilen Joe Biden, Çin’in ekonomik gücünü zayıflamak için bölgesel iş birlikleri yapacaklarını açıkladı. Çin de buna ithafen köklerini Güneydoğu Asya Ülkeleri’nde daha fazla salmak için açık çağrıda bulundu.

“Güneydoğu Asya Ülkeleri ile dijital bağlantıyı teşvik etmek amacıyla bir Çin-ASEAN dijital limanı ve “Dijital İpek Yolu” inşa edilebilir.”

Çin halk cumhuriyeti başkanı xi jinping

Ayrıca Xi Jinping, bir süredir Çin’in ekonomiyi canlandırma ve kıtaları birleştirme amacıyla öne sürdüğü Bir Kulak, Bir Yol ya da Kuşak-Yol (Belt and Road Initiative) olarak bilinen modern ipek yolu projesinde Güneydoğu Asya Ülkelerinin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Bir Kuşak Bir Yol Projesi Haritası, görsel The Economist’ten alınmıştır.

2020 yılının başında Amerika Birleşik Devletleri ile girdiği ekonomik savaş sonrası Çin ekonomisi bölgesel iş birliklerine yönelmeye çalışmıştı. ASEAN Ülkelerine olan bu açık çağrı da bu yönelimin en büyük göstergelerinden biri olmakta. Bu tip iş birliklerine başta pek de sıcak bakmayan ASEAN ülkelerinin şu anda daha ılımlı olduğu belirtiliyor.

Daha fazla Çin haberi için: Çin Haberleri
Özellikle dijital yuan çalışmaları ile alakalı daha fazla haber için: Dijital Yuan Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.