BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Waves Yeni AMM Protokolünü Duyurdu! DeFi İçin Swop Fi!

Farklı havuzları, farklı fiyat hesaplamaları ile kombinleyen yeni çözüm ile her bir parite için en doğru fiyatların ve ödüllerin ortaya konulduğu belirtiliyor.

Yayın:

-

Waves swop fi

Waves Protocol, dün akşam saatlerinde yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir Otomatik Piyasa Yapıcı Protokolü (AMM) duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Automated Market Maker (AMM) Nedir?

Yapılan açıklamada Swop.fi ismi ile duyurulan ürünün yeni bir hesaplama yöntemi kullandığı belirtiliyor.

Farklı havuzları, farklı fiyat hesaplamaları ile kombinleyen yeni çözüm ile her bir parite için en doğru fiyatların ve ödüllerin ortaya konulduğu belirtiliyor.

Swop.fi

Likidite Sağlayıcılar İçin Açık

Projenin tüm likidite sağlayacılara açık olduğunu belirten ekip, kişilerin ya da kurumlarn havuzlara token ekleyerek gelir elde edebileceğini belirtiyor.

Likidite sağlayıcıların swap komisyonlarının yanında yönetişim (governing) tokeni SWOP ile de ödüllendirileceğinin altı çiziliyor.

Swop.fi’ın Waves üzerinde bulunduğunu belirten blog yazısı, yüksek hız ve düşük maliyet vadediyor. Saniyeler içinde gerçekleştirilebilen işlemler, 0.005 Waves (0.02 $) gibi oldukça cüzi miktarlarla tamamlanabiliyor.

İki farklı hesaplama yöntemi kullanacak olan Swop.fi, Uniswap’te kullanılan hesaplama yöntemi ile Curve Finance’te uygulananan AMM çözümlerinden birini kullanacak. Oluşturulan her havuz için en uygun olan hesaplama yönteminin kullanılacağını belirten ekip, projenin başlatılması itibarıyla 4 farklı paritenin aktive edileceğini belirtti.

Pariteler ise şu şekilde:

WAVES-USDN, BTC-USDN, WAVES-BTC, USDN-USDT

USDN-USDT paritesinde Curve Finance hesaplama modelinin kullanılması planlanıyor. Diğer üç havuz için ise Uniswap’te kullanılan hesaplama modeli tercih edilecek.

SWOP Token

Swop.fi platformunun yönetişim tokeni olan SWOP, yukarıda da bahsettiğimiz üzere likidite sağlayıcılara verilecek. Birçok DeFi platformunda gördüğümüz şekilde ilerleyecek süreç ile SWOP token likidite sağlayıcılara dağıtılacak.

SWOP Token sahipleri, yönetimde sahip olacakları söz hakkı ile birlikte komisyonlar, SWOP-USDN havuzundaki komisyonların dağılımı ve hangi havuz için likidite sağlayan kişilerin ekstra ödül alacağı ile ilgili fikir beyan edebilecekler.

SWOP Token dağıtımının projenini üçüncü aşamasında tamamlanması planlanıyor. Bu sayede 4 temel havuza likidite sağlayan kişiler ya da kurumlar SWOP ile ödüllendirilmiş olacak.

1 Milyon SWOP Token

Erken likidite sağlayıcılar için 1 Milyon SWOP ayıran Swop.fi, operasyonun birinci ve ikinci kısmında tokenleri ilgili taraflara dağıtmış olacak. Üçüncü aşamada ise likidite sağlayıcılara dağıtım daha düşük miktarlarla devam edecek.

Son Aşama

Son aşamada ise (Dördüncü Aşama) “blockchain”ler arası likidite sağlama hizmetinin aktive edilmesi planlanıyor. Gravity Interchain Protocol ile birlikte oluşturulacak olan çözüm ile diğer “blockchain”ler üzerinden likidite sağlanması için yatırma işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Swop.fi hakkında görüşleriniz nedir?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Render Network Nedir?

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. Kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabilir ya da satışını gerçekleştirebilir. Peki “render” nedir?

Yayın:

-

render

Render Network (RNDR), GPU sağlayıcılar için merkezsiz bir blockchain çözümü olarak öne çıkmakta.

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. ERC-223 ise ERC-20 protokolünün geliştirilmiş formu olarak öne çıkıyor. Token formu sayesinde kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabiliyor ya da satışını gerçekleştirebiliyor. Peki “render” nedir?

Kabaca “render” bilgisayar ortamında çizilmiş veya düzenlenmiş olan ham modeli bir program aracılığıyla işleyip resim veya video haline çevirmektir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijtal projeler artık hayatın her alanında bulunuyor. Özellikle film, dizi ve oyun yapımlarında sürekli olarak başvurulan “rendering” moden iş hayatında büyük bir zaman kaybına sebep oluyor.

Render Network ise merkezsiz yapısı ile binlerce GPU gücünü bir arada kullanarak ölçeklenebilir, hızlı, esnek ve güvenli “rendering” çözümleri sunması ile öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar ya da şirketler kendi başlarına oldukça uzun sürede tamamlayacakları “render” işlemini Render Network ve ona bağlı GPU gücü ile birlikte çok daha hızlı şekilde tamamlayabiliyor.

RNDR halihazırda birçok şirket tarafından kullanılmakta. Bu şirketler arasında öne çıkan Game of Thrones’un yapımcısı da olan HBO, Discovery, Bad Robot ve OctaneRender olarak öne çıkmakta. Bu şirketler sistemlerini tam anlamıyla Render Network’e entegre ederek sonuca çok daha hızlı şekilde ulaşabiliyor.

Nisan 2020’de aktive edilen Render Network hali hazırda 142,592 farklı “frame” tarafından aktif olarak kullanılmış durumda. Render işlemlerindeki başarı oranı ise yüzde 92 olarak öne çıkıyor.

Büyük Borsalarda Listelenecek

Render Network ağının tokeni RNDR’ın bu ay içinde büyük borsalarda listeleneceği belirtiliyor.

Halihazırda Algorand ekibi ile görüşen Render Network ekibi, RNDR’ı Algorand üzerine taşıyarak Algorand Standard Asset formuna dönüştürmek konusunda görüşmelerini sürdürüyor. Bu sayede RNDR, ALGO’yu destekleyen dtüm sistemlerle de entegre bir şekilde çalışabilecek.

OctaneRender ekosistemine tam entegrasyon ile birlikte Render Network kullanımında büyük bir patlama bekleyen Render ekibi, Octane kullanıcılarına RNDR kullanımı ile ilgili farklı bonuslar vermeyi de planlıyor.

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.