Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43861.1
-0.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2347.59
-0.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.82
16.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.3
1.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Waves Yeni AMM Protokolünü Duyurdu! DeFi İçin Swop Fi!

Farklı havuzları, farklı fiyat hesaplamaları ile kombinleyen yeni çözüm ile her bir parite için en doğru fiyatların ve ödüllerin ortaya konulduğu belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Waves Yeni AMM Protokolünü Duyurdu! DeFi İçin Swop Fi!

Waves Protocol, dün akşam saatlerinde yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir Otomatik Piyasa Yapıcı Protokolü (AMM) duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Automated Market Maker (AMM) Nedir?

728×90 muhabbit - Waves Yeni AMM Protokolünü Duyurdu! DeFi İçin Swop Fi!300x250 muhabbit - Waves Yeni AMM Protokolünü Duyurdu! DeFi İçin Swop Fi!

Yapılan açıklamada Swop.fi ismi ile duyurulan ürünün yeni bir hesaplama yöntemi kullandığı belirtiliyor.

Farklı havuzları, farklı fiyat hesaplamaları ile kombinleyen yeni çözüm ile her bir parite için en doğru fiyatların ve ödüllerin ortaya konulduğu belirtiliyor.

swop.fi muhabbit 1024x535 - Waves Yeni AMM Protokolünü Duyurdu! DeFi İçin Swop Fi!
Swop.fi

Likidite Sağlayıcılar İçin Açık

Projenin tüm likidite sağlayacılara açık olduğunu belirten ekip, kişilerin ya da kurumlarn havuzlara token ekleyerek gelir elde edebileceğini belirtiyor.

Likidite sağlayıcıların swap komisyonlarının yanında yönetişim (governing) tokeni SWOP ile de ödüllendirileceğinin altı çiziliyor.

Swop.fi’ın Waves üzerinde bulunduğunu belirten blog yazısı, yüksek hız ve düşük maliyet vadediyor. Saniyeler içinde gerçekleştirilebilen işlemler, 0.005 Waves (0.02 $) gibi oldukça cüzi miktarlarla tamamlanabiliyor.

İki farklı hesaplama yöntemi kullanacak olan Swop.fi, Uniswap’te kullanılan hesaplama yöntemi ile Curve Finance’te uygulananan AMM çözümlerinden birini kullanacak. Oluşturulan her havuz için en uygun olan hesaplama yönteminin kullanılacağını belirten ekip, projenin başlatılması itibarıyla 4 farklı paritenin aktive edileceğini belirtti.

Pariteler ise şu şekilde:

WAVES-USDN, BTC-USDN, WAVES-BTC, USDN-USDT

USDN-USDT paritesinde Curve Finance hesaplama modelinin kullanılması planlanıyor. Diğer üç havuz için ise Uniswap’te kullanılan hesaplama modeli tercih edilecek.

SWOP Token

Swop.fi platformunun yönetişim tokeni olan SWOP, yukarıda da bahsettiğimiz üzere likidite sağlayıcılara verilecek. Birçok DeFi platformunda gördüğümüz şekilde ilerleyecek süreç ile SWOP token likidite sağlayıcılara dağıtılacak.

SWOP Token sahipleri, yönetimde sahip olacakları söz hakkı ile birlikte komisyonlar, SWOP-USDN havuzundaki komisyonların dağılımı ve hangi havuz için likidite sağlayan kişilerin ekstra ödül alacağı ile ilgili fikir beyan edebilecekler.

SWOP Token dağıtımının projenini üçüncü aşamasında tamamlanması planlanıyor. Bu sayede 4 temel havuza likidite sağlayan kişiler ya da kurumlar SWOP ile ödüllendirilmiş olacak.

1 Milyon SWOP Token

Erken likidite sağlayıcılar için 1 Milyon SWOP ayıran Swop.fi, operasyonun birinci ve ikinci kısmında tokenleri ilgili taraflara dağıtmış olacak. Üçüncü aşamada ise likidite sağlayıcılara dağıtım daha düşük miktarlarla devam edecek.

Son Aşama

Son aşamada ise (Dördüncü Aşama) “blockchain”ler arası likidite sağlama hizmetinin aktive edilmesi planlanıyor. Gravity Interchain Protocol ile birlikte oluşturulacak olan çözüm ile diğer “blockchain”ler üzerinden likidite sağlanması için yatırma işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Swop.fi hakkında görüşleriniz nedir?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar