BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Wirex Mastercard Lisansı İle Kart Basabilecek!

Bu adım ile birlikte Wirex, Mastercard lisansı ile kart basabilecek ilk “kripto şirketi” olma ünvanını kazanmış oldu. 

Yayın:

-

mastercard wirex anlaşması

Mastercard tarafından yapılan duyuru ile birlikte Wirex’in “Mastercard” lisansı ile kart basabileceği açıkladı.

Bu adım ile birlikte Wirex, Mastercard lisansı ile kart basabilecek ilk “kripto şirketi” olma ünvanını kazanmış oldu.

Mastercard açıklamasında genişleme kapsamında Wirex’in “principal membership” kategorisine alındığı duyurudu. Birleşik Krallık düzenleyici kurluşu FCA tarafından da onay alan şirket kripto para birimlerini otomatik olarak itibari para birimlerine çevirerek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Wirex bu adımı ile birlikte “Visa” lisansı bulunan ödeme şirketlerine rakip olabilecek. Mastercard üzerinde kripto para işlemleri sağlayan farklı şirketler de bulunuyor, ancak bu şirketler direkt olarak kripto şirketi tanımlaması içerisinde değildi. Ek olarak bu şirketler kullanıcılarının kripto yatırımı bulundurmasına izin verirken, ödeme işlemleri için itibari para birimleri bulundurmasını talep ediyordu.

Wirex ise işlem sırasında kripto para birimi bakiyelerini otomatik olarak itibari para birimlerine çevirerek anlık ödemeler sağlayabilecek.

Açıklamada işlemlerin oldukça kolay hale getirildiğini belirten Mastercard yetkilileri, diğer kripto şirketlerinin de “principal membership” aracılığı ile sisteme daha rahat bir şekilde dahil olabileceğinin altını çizmekte.

Konu ile ilgili olarak Mastercard Blockchain ve Dijital Varlıklar Başkan Yardımcısı Raj Dhamodharan şirketin, kripto endüstrisi ile birlikte çalışmak istediğini ve sektörü olgunlaştırmak adına yeni adımlar atılacağını belirtti.

Kripto şirketlerinin ödeme yöntemi olarak Mastercard ve Visa gibi şirketler aracılığı ile işlem gerçekleştirmesi sizce doğru mu? Kripto para birimleri kendi başlarına transfer edilebilir iken geleneksel şirketlerin aracılığına ihtiyaç duyması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.