Muhabbit

WOO Network’ü Tanıyalım: 2022 İlk Çeyrek Raporu

woo 2022 ilk çeyrek

WOO Network geçtiğimiz gün (11.04.2022) Medium hesabından; yılın ilk çeyreğindeki önemli gelişmelere değinen ve istatistiksel bilgilerin de yer aldığı aydınlatıcı bir makale yayımladı.

2022 yılının başından bugüne dek yaşananlara baktığımızda, kripto para piyasasını etkileyecek birçok önemli gelişme oldu. Jeopolitik gerginlikler, önde gelen finans kuruluşlarından önemli açıklamalar, global ölçekte para politikalarının değiştirilmesi, önemli DeFi protokollerine düzenlenen saldırılar gibi birçok olay; kripto para piyasasını derinden etkiledi.

Tüm bu olumsuz tablolara rağmen ise, piyasa yine de ilk çeyreğin son yarısında kendisini toparlamaya başladı. Kripto para fiyatlarının değerlenmesinin yanında işlem hacimleri de artmaya başladı. Belki de her şeyden önemlisi, Tiger Global ve Brevan Howard gibi geleneksel kuruluşların blok zinciri girişimlerine yatırım yapmış olmaları oldu. Luna Foundation 1 milyar dolarlık UST ile Bitcoin rezervlerini artıracağını açıklarken, Bored Ape Yatch Club’ın arkasındaki Yuga Labs’ın ApeCoin ve Crypto Punks IP gibi projelerin başlangıcını verdiğine de tanık olduk.

İlginizi çekebilir: WOO Network Nedir?

WOO Network Yol Haritasında Neler Oldu?

WOO Network, topluluğuna 3 adımlık ana misyonunu aktarmıştı ve bunlar sırasıyla şöyleydi:

Adım 1: Daha Verimli Bir Market Altyapısı Oluşturmak (Tamamlandı)

Bu yılın ilk çeyreğini WOO Network, önemli bir hedefi gerçekleştirerek tamamladı. WOO X üzerinde “sıfır işlem ücretli” futures özelliği devreye alındı ve; spot işlemler, margin işlemler, API-trading ve alt hesaplar, kullanıcı arayüzü geliştirmeleri, mobil kullanım, staking ve cüzdan entegrasyonları gibi özellikleriyle WOO Network’ün gelişimi için önemli adımlar atılmış oldu.

İlginizi çekebilir: WOO X’e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!

DeFi tarafında ise WOOFi ile; merkeziyetsiz swap işlemleri, fiyat belirleyici oracle, staking modülü, getiri optimizasyon aracı gibi özelliklerle birden çok blok zinciri üzerinde kullanıcılara hizmet veriliyor.

Adım 2: Optimizasyon ve Kitle Adaptasyonu (Devam Ediyor)

Tüm bu gelişmelerin ardından proje ekibi, ikinci adım olarak işlem sürelerini kısaltırken kullanıcı deneyimini ve işlem hacimlerini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. WOO X için daha fazla bölgede yerelleşme, yeni piyasalara girmek için daha fazla lisans alımı, platforma yeni özelliklerin eklenmesi ve beraberinde daha fazla kullanıcının projeye çekilmesi gibi hedefler alınmış.

Ekibin öncelikli amacı; WOO Network kullanıcı sayısı ve işlem hacimlerinin artırılarak projenin market değerini yükseltmek.

İlginizi çekebilir: WOO X, Kurumsal Gözetim Teknolojisi Fireblocks’u Entegre Ediyor

Adım 3: Wootopia (Yapım Aşamasında)

Son adımda ise, ilk iki adımda yaratılan değerlerin Web3.0 teknolojisinin potansiyeli ile birlikte geliştirilerek daha büyük işler yapılacak. Zincir-üstü spot ve türev işlemler, çok-zincirli ürünler, sosyal trading için merkeziyetsiz saygınlık sistemleri, WOOFi, WOO DAO ve WOO X ile kullanıcılara yeni deneyimler sunulması planlanıyor.

Proje ekibi, üçüncü misyonun çalışmalarına şimdiden başlandığını ve ikinci çeyrekte önemli duyuruların yapılacağını iletiyor.

Öyleyse şimdi ayrı ayrı WOO Network bileşenlerinde bu çeyrekte ne gibi güncellemeler olmuş, gelin hep birlikte inceleyelim.

WOO X

İlginizi çekebilir: WOO X Futures’a 15 Yeni İşlem Çifti Eklendi!

WOOFi

İlginizi çekebilir: WOO Network, BNB Chain Üzerinde WOOFi Earn’ü Başlattı!

WOO Token

Tüm istatistikler 5 Nisan 2022 tarihinden alınmıştır.

İlginizi çekebilir: Binance WOO Network’e Yatırım Yaptı!

Token Yakımları

WOO DAO

WOO Network; 2021’in son çeyreğinde topluluktaki aktif kullanıcı katılımını artırmak, lider DeFi uygulama ve protokolleriyle partnerlikler sağlamak, WOO ekosistemini büyütmek ve WOO token değerini artırmak için WOO DAO’yu kurdu.

İlginizi çekebilir: Decentralized Autonomous Organization (DAO) Nedir?

İkinci çeyrekte WOO DAO; lider ağlar, DAO’lar ve DeFi platformları ile partnerlikler kurmaya devam edecek ve WOO Network ekosistemini genişletecek.

WOO DAO ile birlikte her hafta saat 15:00’de (UTC), WOO token sahiplerinin de katıldığı topluluk toplantıları düzenleniyor. Ayrıca WOO X ya da WOOFi platformlarında 1.800 adetten fazla WOO token bulunduranlar WOO DAO Discord kanalına girebilir ve WIPs için oy verebilirler.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version