Muhabbit

WOOFi, Supercharger İle DeFi Sektöründe Yeni Kazançların Kapısını Aralıyor!

WOOFi Earn kullanıcıların karşısına “Supercharger” isimli yeni bir “zamanla ve unut” kazanç stratejisiyle çıkıyor. 

WOOFi defi stake

WOOFi defi stake

WOOFi Earn, kullanıcıların karşısına “Supercharger” isimli yeni bir “zamanla ve unut” (set and forget) kazanç stratejisiyle çıkıyor. 

Supercharger kasaları, kullanıcının herhangi bir tavizde bulunmak zorunda kalmadan, yalnızca tek bir token yatırmasına ve getiri kazanmasına izin vererek kısıtlamaları ortadan kaldırmaya hizmet eden tek taraflı bir stake çözümü olarak dikkat çekiyor. WOOFi, Supercharger ile DeFi yield farming sürecinin illa ki zorluklarla dolu olmak zorunda olmadığını ortaya koyuyor. 

Peki Supercharger’ın arkasında nasıl bir mekanizma yer alıyor? WOOFi, yeni girişimini şu sözlerle açıklıyor: 

“Basitçe söylemek gerekirse, Supercharger kasası AMM havuzlarının yapamadığını yapıyor. Likidite sağlama ve harici yield farming olmak üzere iki ayrı kaynaktan getiri (yield) elde ediyor.”

Harici yield farming, yatırılan fonlar üzerinde temel bir APY oluşturuyor, nitekim bu durum borç verme gibi düşük riskli bir otomatik bileşik oluşturma stratejisini gerektiriyor. Buna ek olarak, WOOFi likidite sağlayıcısı (Kronos Research), WOOFi’da likidite sağlamak için kasadaki varlıkların %90’ına kadar sabit bir oranda borç alabilir.

Supercharger ayrıca risk profilindeki farklılık nedeniyle kredi mevduat sahiplerine daha da yüksek getiri sağlayabilir. Bu strateji kombinasyonu ile kullanıcılar, bir yandan sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, bir yandan da WOOFi’ın likiditesini güçlendirerek profesyonel piyasa yapıcılardan getiri elde ediyor.

WOOFi Supercharger Kalıcı Kayıplara Yol Açmıyor

Tüm bu sürecin en iyi yanı ise herhangi bir kalıcı kayıba sebebiyet vermemesi. WOOFi LP, her zaman için kullanıcıların talep üzerine çekebilecekleri yeterli fon olmasını sağlayarak bu riski azaltıyor. Tüm bunlar, her haftanın sonunda 24 saatlik bir uzlaşmadan sonra yeniden başlayan 7 günlük bir uzlaşma döngüsü boyunca gerçekleşiyor.

İlk WOOFi Supercharger kasası BNB Chain’de yer alıyor ve şu an için yalnızca tek taraflı BNB’yi destekliyor. Gelecekte daha fazla Supercharger kasasının devreye girmesi halinde, WOOFi kullanıcılarının seçtikleri herhangi bir varlık üzerinde rekabetçi ve düşük riskli getiri elde edene kadar WOOFi’ın daha fazla blockchain üzerinde yer alabileceği öngörülüyor.

İlginizi çekebilir: WOOFi, Polygon Adventurer NFT’sini Sunuyor!

Kullanıcılar, yatırdıkları BNB’lerini herhangi bir ücret veya limit olmaksızın (kasanın takas edildiği durumlar hariç) çekme talebinde bulunabiliyor ve takas tamamlandıktan sonra geri çekilebiliyor. Anlık para çekme işlemleri için her hafta TVL’nin %10’unun ayrılması öngörülüyor. Bu sistemin kötüye kullanılmasını önlemek için ise %0,3 para çekme ücreti alınacağı ifade ediliyor.

“Güvenliğiniz bizim mutlak önceliğimizdir, bu nedenle çalıntı fon riskini azaltmak için kemer ve parantez yaklaşımını benimsedik. LP’de (Kronos Research) kredi başlatıldığında, fonlar yalnızca WOOFi likidite havuzu akıllı sözleşmesine çekilebilir. Söz konusu likidite havuzundan yapılan tüm para çekme işlemleri bir MultiSig cüzdanı tarafından onaylanmalıdır. Güvenliğiniz için bu sözleşmeler CertiK tarafından denetlendi ve WOOFi’ın Sentetik Proaktif Piyasa Yapıcılığının (sPMM) arkasındaki strateji, sıkı bir şekilde test edildi.”

Daha fazla WOO Network haberi için buraya bakabilirsiniz.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version