Muhabbit

BITCOIN

Portekiz’deki Xiaomi, Önce Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etti Sonra Geri Çekildi!

Xiaomi’nin resmi Portekiz mağazası, 5 çeşit kripto parayı ödeme yöntemi kabul ettikten kısa süre sonra bu anlaşmadan vazgeçti!

Clock
Paylaş
Portekiz’deki Xiaomi, Önce Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etti Sonra Geri Çekildi!

Çinli elektronik üreticisi Xiaomi’nin resmi Portekiz mağazası, Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıklamıştı. Xiaomi bu gelişmeyle kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden küresel şirketler listesine adını yazdırmış olacaktı. Daha sonra Xiaomi, aceleci davrandığını düşünerek bu gelişmeyi şimdilik rafa kaldırdı.

Çarşamba günü Facebook’ta yaptığı bir açıklamada Xiaomi, müşterilerin artık BTC, Ether (ETH), Tether (USDT), Dash (DASH) ve Utrust (UTK) “token”ları dahil olmak üzere beş farklı kripto para birimi kullanarak cihaz satın alabileceklerini duyurmuştu.

Bugün öğlen saatlerinde Facebook’tan yeni bir duyuru yayımladı.

Screenshot 4 - Portekiz'deki Xiaomi, Önce Bitcoin'i Ödeme Olarak Kabul Etti Sonra Geri Çekildi!
Portekiz Xiaomi

Portekiz’deki Xiaomi’nin yaptığı resmi açıklamada şöyle yazıyor:

Xiaomi Portekiz adına, kripto para birimlerinde ödeme seçeneği teklifinde şimdilik geri adım atacağız. Sebep olduğumuz herhangi bir rahatsızlık için özür dileriz. Bu teklif, Xiaomi Global’in önceden onayı olmadan birdenbire yapıldı. Uygun düzenleyici kanallardan ve süreçlerden geçmedi. İlgili tüm taraflar üzerindeki yanlış bilgilerden veya olumsuz etkilerden dolayı üzgünüz. Xiaomi kullanıcılarına iyi bir müşteri deneyimi ve iyi bir hizmet sunmaya devam etmek için çaba göstereceğiz.

Yayımladığı duyuruya göre Xiaomi’nin Portekiz temsilcileri biraz aceleci davranmış gözüküyor.

Başka Hangi Küresel Şirketler Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor?

Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketler şu an için; Microsoft, PayPal, Overstock, Tesla, Twitch, Etsy, Shopify, Starbucks, ExpressVPN, Subway, Wikipedia ve Domino’s Pizza olmakta. Bununla birlikte birçok şirketin bulunduğu listeye yeni şirketler dahil olmaya devam ediyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar