Muhabbit

XRP, Coinbase ve Diğer Büyük Borsalarda Yeniden Listelendi!

Coinbase ve birçok büyük borsada yeniden XRP alım satımı için işlem çiftleri açıldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki davada, kararın Ripple’ın lehine verilmesi, XRP’nin birçok borsa tarafından yeniden listelenmesini sağladı. Coinbase ve birçok büyük borsada yeniden XRP alım satımı için işlem çiftleri açıldı.

SEC ilk açıklamasında, ”Mahkemenin XRP token’larının bazı durumlarda menkul kıymet statüsünde olduğunu kabul etmesinden dolayı mutluyuz” yorumunda bulundu.

Borsalar, XRP Hakkında Neler Söyledi

Nasdaq’da kayıtlı olan kripto para borsası Coinbase, şu tweet’i attı:

“Bu varlığın yeterli arzı sağlandığında XRP-USD, XRP-USDT ve XRP-EUR ticaret çiftlerimiz aşamalar halinde başlatılacak. XRP desteği bazı desteklenen bölgelerde kısıtlanabilir.”

Coinbase

İlginizi çekebilir: Ripple Kazandı! XRP Menkul Kıymet Sayılmayacak!

Kripto para borsası Kraken de ABD müşterileri için XRP ticaretini yeniden açtığını duyurdu. ABD merkezli kripto para borsası Uphold, bireysel kullanıcıların XRP alım talebinin yoğun olmasından dolayı kısa süreli bir çöküş yaşadı. Yine ABD merkezli kripto para borsası iTrustCapital XRP’yi yeniden listeleyen ilk borsalar arasında yer aldı. Bu arada, Gemini, XRP token’ı spot ve türev işlemlerde listeleme konusunu araştırdıklarını duyurdu.

“Bugün yapılan açıklamaya göre, XRP’nin borsalarda satışı bir menkul kıymet değildir. Gemini, XRP’nin spot ve türev ticareti için listelenmesini araştırıyor.”

Gemini

Bitstamp ise XRP’yi yeniden listeleyerek şu tweet’i attı:

“Hoş geldin XRP! XRP ticareti şimdi ABD’deki müşterilerimiz için kullanılabilir durumda. Bitstamp USA üzerinden tekrar XRP satın alabilir, satabilir ya da ticaretini yapabilirsiniz.”

Bitstamp

Bitstamp ayrıca platformunda şöyle yazdı: ”XRP trader’ları için iyi haber. ABD müşterilerimiz için dijital varlık ticaretine tekrar başladık! Bitstamp, XRP’yi 2017 yılında listelemeye başlayan ilk borsalardan biriydi ve şimdi ABD’de ticarete tekrar başlayan ilk borsalardan biriyiz.”

Trust Capital ve Bybit de dahil olmak üzere birçok diğer kripto ticaret platformu, XRP’yi yeniden listeledi ya da listelemek üzere çalışmalar başlattı.

Avukat Jake Chervinsky ise daha önce şu tweet’i atmıştı:

”ABD kripto para borsalarının bugün XRP’yi yeniden listelemekten memnun olmaları gerektiğini düşünüyorum.”

Kararın ardından XRP’nin fiyatı büyük bir yükseliş gösterdi. Bu yazı yazıldığı sırada, CoinMarketCap verilerine göre XRP 0,81 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son birkaç saatte %72’den fazla artmış durumda. 43 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle XRP şu anda en büyük dördüncü kripto para birimi 4.sıraya yerleşti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version