BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

XRP Ledger Foundation, 6.5 milyon $ Hibe İle Kuruldu

Elde edilen fonlar XRP Ledger altyapısının geliştirilmesi için kullanılacak.

Yayın:

-

XRP’nin gelişimini hızlandırmak üzere Ripple destekli ve herhangi bir kar amacı bulunmayan bir organizasyon kuruldu. XRP Ledger Foundation adı verilen kuruluş, Ripple, Coil ve GateHub’dan toplamda 6.5 milyon dolar bağış topladı. 

GateHub’da sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayımladığı bir açıklama ile XRPL ekosisteminin iyileştirilmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Kuruluşa fon sağlayan üç platform da XRP Ledger üzerinde çalışmalar yapacak. Yayımlanan bir rapora göre vakıf, XRP Ledger (XRPL) altyapısını geliştirip iyileşmesini ve platformda ölçeklenebilir ve sürdürülebilir uygulamaların teşvik edilmesini hedefliyor.

Vakıf ayrıca, doğrulayıcı performansını değerlendirmek ve hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için erişilebilirliği artıracak araçların geliştirilmesini desteklemek için genel ve nesnel bir kriterler listesi oluşturmayı amaçlamaktadır. 

XRP Ledger’in vakıf danışmanı Bharath Chari konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu.

 “Vakıf, XRP Ledger’ın daha fazla inovasyonu ve kullanımı için ekosistemdeki paydaşlarla çalışmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyor. Geliştirici ekosistemini büyütme ve tam destek sağlama konusunda kararlıyız.

Fon İhtiyacı

Yapılan duyuruda ayrıca, kurulan bu yeni vakıftan bağımsız olarak çalışacak ve XRPL’nin benimsenmesini teşvik edecek bir “XRP Topluluk Fonu” kurma planları olduğundan da bahsedildi. XRPL vakfı ayrıca, kâr amacı bulunmayan kuruluşlar ve akademik kurumlar da olmak üzere daha geniş bir kitle ile birlikte yapacağı çalışmalar için daha fazla fona ihtiyaç duyduğunu belirtti.  

Ripple CTO’su David Schwartz, geniş bir topluluğa hizmet etmek üzere XRP Ledger Foundation‘da çalışan yönetim kademesindeki kişilerin sisteme çok fazla katkıda bulunduklarını söyledi.  

XRP son zamanlarda her ne kadar piyasada yeteri kadar performans gösteremese de, küresel boyutta yaptığı banka anlaşmaları ile de gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bunun son örneği ise yakın zaman önce Hindistan‘ın en büyük özel bankası olan HDFC ile yaptığı anlaşma gösterilebilir. Yapılan duyuruya göre  HDFC bankası küresel ödeme ağı ‘RippleNet‘e dahil olduğunu bildirmişti.

Daha Fazla XRP Haberleri İçin: XRP Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Stellar XLM FTX’te Listeleniyor!

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir kripto parayı listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

XLM, FTX üzerinde perpetual swap (sürekli takas) ürünü olarak işleme açılmış durumda. XLM için henüz vadeli işlem ya da spot market pariteleri oluşturulmuş değil.

Perpetual swap ürünü ile birlikte XLM ile 101x’e kadar kaldıraç ile işlem açabilme imkanı bulunuyor.

Oldukça Yükselmişti

Geçtiğimiz günlerde yaşanan XRP yükselişinin ardından boş durmayan XLM de ciddi bir artış yaşamıştı.

0.085 $ seviyelerinden 0.23 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başaran XLM, an itibarıyla 0.176 $ seviyelerinden el değiştirmekte.

Piyasa değeri 3,6 Milyar $’lık piyasa değeri ile kripto para piyasasının önemli oyuncularından olan XLM, TradingView verilerine göre 11’inci sırada bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.11.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Bu akşamüstü twitter hesabımda bir anket düzenledim ve hangi coin için fiyat analizi yazısı hazırlmamı istediğinizi sordum. Oyların çoğunluğunu Ethereum ETH aldı. Bundan dolayı bugün Ethereum’u inceleyeceğiz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 25.11.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Bugün Ethereum için genel vadede bakmayacağız. Biraz daha detaya ineceğiz. Çünkü hem youtube kanalımızda hazırladığım videoda hem de önceki yazılarımda Ethereum’un genel vade için yeterince analiz yaptım.

Alttaki ve üstteki iki büyük alan, büyük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerimiz. 500 dolar bandındaki direnci kırmasıyla bir üstteki direnç bölgesinden ret almış durumda. Bu iki bölge arasında bizim için önemli 2 destek seviyesi var. Bunlardan ilk 580 dolar seviyesi diğeri de 550 dolar seviyesi. 580 dolar desteğini bu sabah test ettik.

Diğer yandan üst tarafta kanal benzeri bir yapı görmekteyiz. Eğer alt banda bir test gerçekleşirse daha emin olacağım bir durum var. O da şu; orada bir bayrak formasyonu oluşmuş olur. Oluşan bayrak formasyonu da bullish. Bu bullish bayrak formasyonunun yukarı kırılmasıyla önümüzdeki direnci geçebiliriz. Şimdilik görüşlerim bu kadar yeni yapılar oluştukça güncellemeye devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.