Muhabbit

Yapı Kredi Mobil’den 7/24 Kripto Para Borsalarına Direkt Para Transferi Dönemi Başladı!

Yapı Kredi Bankası, mobil uygulamasında 7/24 kripto para borsalarına para transferine başladığını müjdeledi.

yapı kredi muhabbit

Yapı Kredi Bankası, mobil uygulamasında 7/24 kripto para borsalarına para transferine başladığını müjdeledi.

Geçtiğimiz Nisan ayının 16’sında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile kripto paraların direkt ödeme aracı olarak kullanımı yasaklanmıştı. Bununla birlikte aracı kurumların da operasyonları kısıtlanmıştı. Birçok aracı kurum kripto para borsalarına aracılık edemiyordu.

Aracı kurumların aradan çekilmesiyle birlikte kripto para borsalarıyla bankalar arasında direkt işlemlerin sekteye uğramasıyla birlikte Türkiye’nin lider bankalarından Yapı Kredi, yeni hizmetini duyurdu.

Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulaması Yapı Kredi Mobil üzerindeki “Ödemeler” sekmesinde “Kripto Platform İşlemleri” adı altında yeni bir bölüm açıldı. Bu bölümde Türkiye merkezli iki kripto para borsası BtcTurk ve Paribu’ya direkt olarak para göndermek artık mümkün.

Direkt para yatırma işleminin yanı sıra kullanıcılar bu iki kripto para borsasına (BtcTurk ve Paribu) IBAN veyahut hesap bilgisi girmeden 7/24 para gönderebilecek.

Yapı Kredi Mobil’e Bir Yenilik Daha Ekledik!

Konu ile alakalı olarak açıklama yapan Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan, dijitalleşmenin tüm dünyayı ve varlık kavramının şeklini değiştirdiğini dile getirdi. Yapı Kredi olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yenilik

“Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version