Muhabbit

Yasa Dışı Bitcoin Alım Satımından 25 Yıl Yedi!

Yasa dışı ve kayıtsız Bitcoin ticareti yürüten 49 yaşındaki adam, 25 yıllık hapis cezasıyla karşı karşıya.

yasa dışı bitcoin

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaletine bağlı San Bernardino beldesinde Bitcoin ve nakit para üzerinde kurulu bir düzen kuran 49 yaşındaki Hugo Sergio Mejia, 25 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) açıklamasına göre, Meija 2018 yılı Mayıs ayı ve 2020 yılı Eylül ayı arasında kayıtsız ve yasa dışı bir şekilde yaklaşık 13 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Açıklamaya göre Meija, yaklaşık 2,5 yıl boyunca faaliyetlerini devletten gizlemek amacıyla çeşitli şirketler kurmuş. Çevrim içi ortamlarda reklamlarını vermiş ve şifreli uygulamalar üzerinden müşterileriyle iletişime geçmiş ve hatta bazı müşterileriyle yüz yüze görüşmeler yapıp nakit para almış. Aldığı nakit paralarla onlara bir nevi portföy yönetimi yaparak Bitcoin alım satım işlerini yönetmiş.

Mejia kümülatif olarak 250 bin doları aşan beş bitcoin nakit işlem gerçekleştirdikten sonra faaliyetleri açığa çıktı. Adalet Bakanlığı’nın raporuna göre kolluk güçlerinin dikkatini çeken Meija, bir kolluk kuvveti ile alım satım anlaşması yapmaya çalışırken gizli bir operasyonla yakalandı.

Ayrıca açıklamada, Meija’nın anlaşma yaparak tüm suçlamaları kabul ettiği, Santa Ana ve Ontario’daki konutlarında ele geçirilen 233.987 dolarlık nakit para dahil olmak üzere yasa dışı faaliyetlerden elde ettiği tüm varlıkları kaybedeceği de yer alıyordu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version