Muhabbit

BITCOIN

Yaşlı Yatırımcılar Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Kripto alanında yeni yatırımcılar var!

Clock
Paylaş
Yaşlı Yatırımcılar Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Yeni bir ankete göre, yaşlı yatırımcılar kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin potansiyelini fark etmeye başladı!

21 Ocak tarihinde, dijital ödeme platformu Wirex, 2021’de kripto para biriminin benimsenmesi konusunda özel bir rapor yayınladı. Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) ile ortaklaşa derlenen rapor, 89 ülkede 3.834 kişiden gelen verilerin anket sonuçlarını içeriyor.

Anket, hem Wirex hem de SDF’nin, sınır ötesi işlemlerin kullanımıyla ilgili bir ankete kullanıcıların gönüllü katılımıyla gerçekleşti. Toplamda üç hafta süren anketin toplam katılımcılarının %81’i Avrupa’dan ve diğer %17’si ise Asya kıtasındandı.

Raporun bir parçası olarak Wirex ve SDF, tüm yaş gruplarının blockchain teknolojisinin faydalarını keşfetmeye başladıklarını ve yaşın, blockchain teknolojisinin benimsenmesinde bir engel olarak bulunmadığını vurguladı. Tüm anket katılımcılarının %60’ı 45 yaşından büyüktü. Bu insanların birçoğu blockchain destekli ödemelere artık sıcak bakıyor.

Anket sonuçlarına göre, anketin en büyük yaş gruplarından biri olan 45-54 yaş arasındaki katılımcıların %30’undan fazlası kripto paraları kullanıyor. Çalışma ayrıca, 55-64 yaş aralığındaki kadınların %26’sının kripto paralara yatırım yaptığını ve aynı yaş grubundaki erkeklerin ise %14’ünün kripto paraya yatırım yaptığını ortaya çıkardı.

yas grubu muhabbit 846x600 - Yaşlı Yatırımcılar Kripto Para Sektörüne Giriyor!
Kaynak: Wirex

Rapor, tüketicilerin dijital varlıkları 1000 $’dan yüksek meblağları gönderme durumunda, geleneksel para transfer hizmetlerine alternatif olarak görme olasılıklarının yüksek olduğunu da belirtiyor. Ek olarak, ankete katılanların %86’sı kripto para kullanarak güvende hissettiklerini söylemiş.

Diğer firmalar da eski nesillerin kripto paralara geçiş eğilimlerinin farkında. Haziran 2020’de İngiltere menşeli kripto para uygulaması Mode, eski nesillerin uygulamayı kullanma oranının, yeni nesillere nazaran 9 kat daha artış gösterdiğini belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar